W dniach 8-15 maja wszystkie biblioteki w Polsce obchodzą swoje święto. Tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek „Zasmakuj w Bibliotece” nabrało szczególnego znaczenia. Czas izolacji i kwarantanny bardzo wpłynął na naszą działalność. Wszystkie działania online sprawiły, że mimo oddalenia od siebie, byliśmy blisko. Mimo, że jesteśmy już otwarci, nadal zapraszamy czytelników do wirtualnego odwiedzania Mediateki i poznania jej od kuchni.

Mamy nadzieję, że trzy smaki, które proponujemy, będą doskonałą, niezwykle aromatyczną mieszanką dla podniebienia naszych czytelników. Proponujemy spojrzenie na nasze działania na ostro, czyli pikantne starcie i rozwiązanie wraz z Hubertem Meyerem zagadki kryminalnej. Drugie danie to słodko-kwaśne, z przymrużeniem oka, spojrzenie na siebie i na działy biblioteczne, czyli psychotest. A na deser słodka niespodzianka i wirtualna kawa z zespołem Mediateki.

Do gry potrzebny jest smartfon z dostępem do internetu.

Jak zagrać? Należy pobrać na urządzenie z systemem Android lub iOS darmową aplikację ActionTrack, zeskanować za jej pośrednictwem kod QR i wejść do gry. (Uwaga! Jeśli aplikacja jest już zainstalowana na urządzeniu, należy upewnić się, że jest zaktualizowana.)
Można grać w dowolnym momencie. Gra przygotowana jest w wersji na telefon, bez konieczności wychodzenia z domu.

Kod QR do gry mobilnej Smaki Mediateki

Adres: