W tym roku Filia nr 7 przy ulicy Suwalskiej obchodzi 10 rocznicę swojej działalności.

Z tej okazji zapraszamy rodzinnie na wycieczkę pieszą i rowerową śladami bohaterów literackich wrocławskich pisarzy. Przemierzając miasto poszukamy miejsc związanych z twórczością m.in. Malwiny Ferenz, Jolanty Marii Kalety, Agaty Kołakowskiej, Agnieszki Lingas-Łoniewskiej Nadii  Szagdaj, Olgi Warykowskiej,  Mieczysława Gorzki,  Marka Krajewskiego, Rafała Tumskiego.

6 września (niedziela) wycieczka piesza

Start: Ostrów Tumski/kościół św. Marcina, godz. 10:00
Trasa: Ostrów Tumski – Katedra – Most Tumski – Wyspa Piasek – Hala Targowa – Most Uniwersytecki – ulica Szewska – kościół św. Elżbiety – Rynek.
Czas trwania: 3 godziny

13 września (niedziela) wycieczka rowerowa

Start: skwer koło pomnika „Piłka”, skrzyżowanie ulic: Milenijna/Lotnicza, godz. 10:00.
Trasa: Pilczyce – Kozanów – Maślice – Stabłowice – Marszowice – Leśnica.
Czas trwania: 4 godziny

Uwaga!
Ze względu na panującą w Polsce sytuację zagrożenia epidemicznego, wszyscy uczestnicy wycieczek są zobowiązani do przestrzegania zasad bezpieczeństwa poprzez zakrywanie nosa i ust maseczkami ochronnymi oraz zachowaniem odpowiedniej odległości od siebie.

Zapisy na wycieczki: mailowo (mbp07@biblioteka.wroc.pl) lub osobiście w bibliotece.

Ilość uczestników: wycieczka piesza max 50 osób, wycieczka rowerowa max 30 osób.

Wydarzenie na Facebooku.

Data wydarzenia: 06.09-13.09.2020