Serdecznie zapraszamy do oglądania prac plastycznych Katsiaryny Shabuni. Wystawę można zwiedzać w dniach 26.10-30.11 w godzinach otwarcia Centrum Innowacji „Przejście”.

O artystce:

Katya pochodzi z Brześcia w Białorusi, gdzie prezentowała swoje prace na licznych wystawach. Jest członkinią Białoruskiego Stowarzyszenia Ludzi Twórczych. Mimo technicznego wykształcenia – pracowała jako inżynier przy produkcji kuchenek gazowych i elektrycznych – zwróciła się w stronę sztuki. Pracowała jako wykładowczyni w Szkole Mody Dziecięcej „Podium Kids” w Brześciu i prowadziła pracownię rysunkową dla dzieci „PLAMA”.

Katya o sobie:

Inspirują mnie ludzie i natura. Moim ulubionym materiałem jest akwarela. Podoba mi się jej przezroczystość, lekkość i ruch. Bardzo lubię rysować ludzi i ich emocje. Bardzo interesuje mnie też kierunek FASHION ILLUSTRATION. Lubię modę. Moda mnie inspiruje. Lubię jej barwność, ale i monochromatyczność, oryginalność, ale i cykliczność. Lubię zagłębiać się w świat mody. Dla mnie ilustracja mody jest wieloaspektowa, rozwija wyobraźnię i pozwala dotknąć piękna. Nie lubię prostych linii i piękna w dosłownym tego słowa znaczeniu. Pociągają mnie kolor, kontrast, lekka nieproporcjonalność i delikatna przesada.

W swojej pracy zazwyczaj mieszam różne materiały: akryl, akwarela, kredki, pastele (olejowe, suche), długopisy żelowe, markery. Pociąga mnie praca z gliną polimerową. Zaczęłam tworzyć dekory na kubkach i łyżkach oraz biżuterię. Prowadzę konto na Instagramie, na którym publikuję zdjęcia swoich prac. Teraz mieszkam w Polsce, we Wrocławiu i wychowuję siedmioletniego syna. Chcę nadal realizować się jako osoba kreatywna, otwarta na nowe znajomości artystyczne i wspólne projekty.

Data wydarzenia: 26.10-30.11.2022

Filia nr 13, Centrum Innowacji PRZEJŚCIE