Miejska Biblioteka Publiczna im. T. Różewicza została partnerem Festiwalu Sakura – III wrocławskie dni japońskich inspiracji. Celem imprezy jest prezentacja związków kultury japońskiej z kulturą polską i europejską oraz ich wzajemnych wpływów na gruncie sztuki, szeroko pojętej kultury fizycznej, praktyki duchowej, filozofii, literatury, nauki, a także biznesu. Organizatorem festiwalu jest Instytut Grotowskiego.

W ramach współpracy z Festiwalem Sakura przygotowaliśmy kilka wydarzeń towarzyszących, które odbędą się w filii nr 12 na Dworcu Głównym PKP. Zapraszamy również do udziału w konkursie Haiku x3 nawiązującym do roku Czesława Miłosza.

Festiwal Sakura w bibliotece

Warsztaty mangowe

Podczas warsztatów dowiecie się, jak nadać kształt swoim pomysłom, jak odpowiednio dobrać tempo w akcji, w jaki sposób najlepiej podkreślić emocje, gdzie w kadrze umieszczać postacie i, przede wszystkim, jak wspaniałą i różnorodną formą sztuki jest komiks, a w szczególności komiks japoński.

11.05 | 11:00 | filia nr 12 | zapisy

Konkurs na haiku według Miłosza

Zgłoś trzy haiku własnego autorstwa na konkurs i wygraj tomiki haiku, kody do Legimi i publikację w serwisach MBP.
„Haiku nie jest wierszem, nie jest literaturą, jest to skinięcie, półotwarcie drzwi, wytarcie lustra do czysta” R.H. Blythe (tłum. Czesław Miłosz).

do 13.05 | zgłoszenia mailowe

Wykład Opowieść o księciu Genjim

Iwona Kordzińska-Nawrocka opowie o arcydziele literatury japońskiej i światowej oraz ukazanym w nim niezwykle żywym i realistycznym obrazie japońskiej kultury dworskiej przełomu X i XI wieku.

17.05 | 19:00 | filia nr 12 | wstęp wolny