Baner festiwalu podróżniczego Równoleżnik Zero. Na różowym tle napisy: "Ameryka Południowa CONTINUO. 19-20 lutego 2021. Weź udział." Obok logo Facebooka i Instagrama.

Powracamy. Przed nami Równoleżnik Zero – Ameryka Południowa CONTINUO.

Zgodnie z zapowiedzią w dniach 19 – 20 lutego 2021 r. zapraszamy na drugą odsłonę IX edycji Wrocławskiego Festiwalu Podróżniczego im. Olgierda Budrewicza Równoleżnik Zero. To edycja wyjątkowa, ONLINE, poświęcona Ameryce Południowej.

Zapraszamy na spotkania z podróżnikami, którzy odwiedzili niedostępne miejsca Ameryki Południowej, poza utartymi szlakami, pokonując własne słabości i przeciwności losu.


Nasz gość specjalny Piotr Strzeżysz opowie nam o tym w swojej prelekcji pod intrygującym tytułem „Ogród zielony w zimie”. Zabierzemy się kamperem razem z trójką dzieci i Barbarą Grzegorzewską w podróż od Równika do Ziemi Ognistej.

O Patagonii dowiemy się zaś z dwóch relacji Anny Szyszki i Julii Altmann. Przeniesiemy się do Peru, słuchając opowieści Adama Słupskiego. Na Wyspę Wielkanocną, którą zna doskonale Ewa Wilczyńska-Saj i do intrygującej Wenezueli, gdzie JEST, bowiem utknęła w czasie pandemii Adrianna Jarczyk. Natalia Nowak i Dominik Walicki przedstawią Amerykę Południową w 12 000 000 sekund, Michał Szczęśniak intuicyjnie, a Joanna i Paweł Kurach jako podróżnicy rowerowi.


W czasie trwania festiwalu odbędą się 3 studia festiwalowe LIVE, gdzie połączymy się z naszymi prelegentami.

Nie zapominamy o naszej najmłodszej publiczności. Przygotowaliśmy dla nich 3 warsztaty, podczas których dowiedzą się jaką drogę musi przebyć ziarenko kakaowca, aby znalazło się w tabliczce czekolady, a ziarenko kawy w filiżance oraz wypleciemy supełki z sercem.


Wszystkie wydarzenia będą dostępne (transmitowane) na fanpage’ach: Równoleżnik Zero – Wrocławski Festiwal Podróżniczy, Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu, Biblioteka Turystyczna oraz Mediateka

Organizatorem festiwalu jest Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu, a partnerem miasto Wrocław.

Otrzepcie czerwony pył z butów.


Program festiwalu, opisy wydarzeń i inne informacje można znaleźć na stronie festiwalu Równoleżnik Zero.

Data wydarzenia: 19.02-20.02.2021

Godzina: 17:00