Baner spotkania z Barbarą Grzegorzewską w ramach festiwalu Równoleżnik Zero. Tekst: Asam Słupski, spotkanie, 20 lutego, godzina 12.00.

Zapraszamy na prelekcję online w ramach festiwalu podróżniczego Równoleżnik Zero.

Barbara Grzegorzewska

Barbara Grzegorzewska całą swoją pięcioosobową rodziną uwielbia podróżować po świecie. Najpierw, z mężem Andrzejem i rocznym Kacprem odwiedzili Meksyk, następnie z dwoma dzieciakami – Indonezję i USA, a 3 lata później, już z trójką dzieci, zmierzyli się z 8-miesięczną wyprawą kamperem po Ameryce Południowej. Właśnie zakończyli półroczny wyjazd „Australia, Nowa Zelandia + Bali”. Barbara i Andrzej sami udzielali dzieciom lekcji trybem edukacji domowej, zatem mali podróżnicy nie uniknęli spotkań z matmą, przyrodą, czytaniem i pisaniem, a już tym bardziej, z językiem angielskim!
Małżeństwo Grzegorzewskich wzięło udział w Kolosach 2015 i kilku innych festiwalach w Polsce, w Berlin Travel Festival w 2018 oraz otrzymało wyróżnienie na Bydgoskim Festiwalu Podróżniczym im. Tony’ego Halika.
Blog 3 DZIECIAKI 2 PLECAKI – kamperem z trzema dzieciakami.

„Od Równika do Ziemi ognistej – osiem miesięcy kamperem z trójką dzieci”

Kiedy ich czteroosobowa rodzina czekała na narodziny piątego członka rodziny okazało się, że kończą się dwa kontrakty i pozostaje albo szukać nowej pracy albo… wyruszyć w wymarzoną podróż. Postanowili podjąć wyzwanie! Trzy miesiące później kupili bilet w jedną stronę do Quito w Ekwadorze. Podróż rozpoczęli od Równika. Po ponad miesiącu podróży po Ekwadorze zdecydowali się na kupno kampera, który znacznie ułatwił podróż z trójką małych dzieci. W nowym domu na kółkach przemierzyli niespiesznie Peru (3 miesiące), Boliwię (miesiąc) oraz Chile i Argentynę (3 miesiące). Po drodze doświadczyli mnóstwo przygód: były to zarówno wspaniałe spotkania i niezapomniane widoki, jak i kłopoty z autem czy zdrowiem. Po niecałych 8 miesiącach podróży dotarli do Ziemi Ognistej, aby sprzedać kampera i z głowami pełnymi wrażeń wrócić do Polski. W trakcie podróży powstały akwarele malowane ręką mamy Barbary, które później stały się podstawą do wydania książki „Rysunkowa Podróż po Ameryce Południowej”.

Transmisja spotkania będzie dostępna na fanpage’ach Równoleżnik Zero – Wrocławski Festiwal Podróżniczy, Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu, Biblioteka Turystyczna oraz Mediateka!

Data wydarzenia: 20.02.2021

Godzina: 12:00