Punkt Biblioteczny przy ulicy Chopina 9a będzie czynny do 1 grudnia 2022. Po zamknięciu biblioteki wypożyczone zbiory będzie można oddawać w dowolnej filii MBP.

Dotychczasowe pomieszczenie biblioteczne zostanie przemodelowane na punkt bookcrosingowy prowadzony przez Centrum Aktywności Lokalnej. MBP przygotuje i dostarczy wybór literatury na regał bookcrossingowy oraz zadba o jego uzupełnianie raz na kwartał. Przygotowany wybór literatury będzie mógł być rozbudowywany o poczytne pozycje przez samych mieszkańców.

Książka do domu dla osób starszych

Starsi mieszkańcy Osiedla Zacisze-Zalesie-Szczytniki będą mogli korzystać z telefonicznego zamawiania książek bezpośrednio do domu. Zasady korzystania z oferty Książka do domu są opisane w Regulaminie MBP. Realizacją usługi Książka do domu będzie zajmowała Filia nr 29 przy ulicy Reja 1.

E-booki dla Czytelników

Przypominamy także, że wszyscy mieszkańcy, którzy są Czytelnikami biblioteki, mogą korzystać ze zdalnego i cyfrowego dostępu do literatury na platformach LEGIMI, EmpikGo, Ebsco i Ibuk Libra. Szczegóły na stronie o e-zasobach.