Na dobry początek – Wyprawka Wrocławska

Baner projektu "Na dobry początek". Lecące bociany z książkami w dziobie.

Na dobry początek – Wyprawka Wrocławska – pakiet powitalny dla nowonarodzonych wrocławian.

MBP we Wrocławiu była pierwszą w Polsce biblioteką, która wzorem bibliotek skandynawskich i brytyjskich przygotowała w 2010 r. czytelnicze wyprawki dla dzieci. Wyprawki „Na dobry początek” rozdawane były początkowo matkom noworodków w wybranych wrocławskich szpitalach, a w kolejnych latach dzieciom do lat 5 podczas organizowanych w bibliotekach czytelniczych
imprezach rodzinnych.

W płóciennej torbie z logo projektu znajdowały się podobnie jak dziś: książeczka dla dzieci, zaproszenie na imprezy rodzinne w bibliotekach, specjalna karta biblioteczna dla maluszków i przygotowana przez MBP broszura „Na dobry początek” (link), zawierająca praktyczne porady i listy polecanych książek.

W 2019 roku pakiet „Na dobry początek” stał się częścią Wyprawki Wrocławskiej, którą z inicjatywy Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka otrzymują rodzice nowo narodzonych wrocławskich dzieci podczas odbioru odpisu aktu urodzenia dziecka.

ZAPRASZAMY: rodziców wrocławskich noworodków
GDZIE? Odbiór pakietów: Urząd Stanu Cywilnego lub Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego Filia MBP nr 12 ul. Piłsudskiego 105 (Dworzec Główny PKP) ; zapis do biblioteki: wszystkie filie MBP
KIEDY? Przez cały rok w godzinach pracy urzędów
UDZIAŁ: bezpłatny

ORGANIZATORZY: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, Urząd Stanu Cywilnego, Wrocławski Zakład Aktywności Zawodowej, Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu i Urbancard Premium
KOORDYNATOR: Katarzyna Kabat
KONTAKT: kkabat@biblioteka.wroc.pl; tel. 71 364 69 68; 71 364 73 do 76 wew. 635

Podczas zapisu dziecka do biblioteki, prosimy o przedstawienie dołączonej do broszury karty bibliotecznej „Na dobry początek”.