Ktoś czeka na Ciebie 160 lat świetlnych stąd. Co zrobisz, gdy zwykła wizyta w Mediatece przerodzi się w bliskie spotkanie trzeciego stopnia?

Pewne zachodzące w kosmosie procesy sprawiają, że znika kawałek Wrocławia. W zasadzie to nie kawałek, ale 9 kawałków. I w zasadzie to wcale nie znikają, tylko przenoszą się na planetę Pirx. Zgadnij, kto przeniósł się razem z nimi… Ty!

Spróbuj odnaleźć wszystkie fragmenty miasta i sprowadzić je bezpiecznie na Ziemię. Przyjdź do Mediateki między 24 a 27 czerwca i sprawdź, czy poradzisz sobie na Pirx. Może uda Ci się ocalić Wrocław… a przynajmniej jakąś jego część.

Fabuła gry inspirowana jest twórczością Stanisława Lema. Gra przygotowana z okazji 17 urodzin Mediateki, Roku Stanisława Lema oraz Święta Wrocławia. Do wzięcia udziału w grze zapraszamy osoby pełnoletnie.

Czerwona planeta w kosmosie. Napis "Powrót z Pirx"

Kiedy?

Gra zostanie uruchomiona 24.06 o 17:00, a wyłączona 27.06 o 17:00. W tym czasie musisz odwiedzić 9 wskazanych w grze miejsc we Wrocławiu i rozwiązać dotyczące ich zadania.

Gdzie?

Start znajduje się przed wejściem do Mediateki przy placu Teatralnym 5. Wystarczy, że we wskazanych godzinach uruchomisz grę, będąc w tym miejscu.

Jak zagrać?

Potrzebny jest smartfon lub tablet z dostępem do internetu, włączonym GPS i zainstalowaną darmową aplikacją ActionTrack. Upewnij się, że aplikacja jest zaktualizowana. Zeskanuj za jej pośrednictwem kod QR gry (dostępny w dniu rozpoczęcia gry).

Nagrody!

Na zwycięzców czekają nagrody. O wygranej decydują zdobyte punkty oraz kreatywność odpowiedzi.

Budynek Mediateki w kosmosie. Napis "Powrót z Pirx"

Data wydarzenia: 24.06-27.06.2021

Godzina: 17.00