Trzech szczęśliwych czarnoskórych mężczyzn siedzi przy stole i gra w domino.

Pirat Dyplomata (Piotrek Kilian) – góral z Beskidów, który przypadkiem został piratem z Karaibów. Swoje podróże zaczął od kupienia biletu na Jamajkę. Rok później przepłynął jachtem Ocean Atlantycki z Afryki na Grenadę, po czym kontynuował swoją przygodę na Morzu Karaibskim, by rok później znów tam powrócić i rozpętać niezły Meksyk!
Nie straszne są mu także długodystansowe szlaki górskie i nietypowe wyzwania z nimi związane: przeszedł w warunkach zimowych trzy najdłuższe w Polsce, z czego GSB za 8,60 zł, a także dokonał pierwszego i jedynego zimowego przejścia tam i z powrotem (900 km) Niebieskim Szlakiem Granicznym, uznawanym za „Najdzikszy Szlak w Polsce”.

Z wykształcenia specjalista od bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowego, ale jak sam twierdzi: pościgi i wybuchy go nudzą, dlatego woli podróże. Robi to w swoim stylu: z adrenaliną i niskobudżetowo odwiedził przez ostatnie kilka lat ponad 30 państw. Jest też dyrektorem Beskidzkiego Festiwalu Podróżników oraz współzałożycielem stowarzyszeń: Główny Szlak Beskidzki i Instytutu Śląska Cieszyńskiego.

""

Jak zostać piratem z Karaibów?

Siemanko Załogo Festiwalu!

Wstałem dziś rano, zobaczyłem ogłoszenie i wiedziałem, że muszę do Was napisać!
W marcu planuję wyprawę na Grenlandię, wracam początkiem kwietnia i na Waszym Festiwalu byłbym świeżo po powrocie z największej wyspy świata, leżącej w Ameryce Północnej (jak temat tej edycji! Przypadek?)

Podczas prezentacji chciałbym zabrać widzów śladem moich trzech wypraw za Atlantyk.
Zapraszam więc na szybki kurs pt.: Jak zostać piratem z Karaibów?

W programie zapewniam: sztorm na środku oceanu, zabójczą florę i faunę oraz poradnik, co zrobić, gdy zostanie się nielegalnym imigrantem z pustą sakiewką w państwie wyspiarskim. Opowiemy sobie też trochę o życiu w najtańszej i najniebezpieczniejszej dzielnicy Mexico City, kulcie Santa Muerte i znajomości z pewną meksykańską wiedźmą.

Odwiedzimy: Jamajkę, Grenadę, Saint Lucię, Saint Vinent i Grenadyny, Martynikę oraz Meksyk!

Cała naprzód! Ahoj przygodo!

Szczegóły spotkania

  • sobota 15 kwietnia; godzina 16:00
  • Biblioteka Turystyczna, ul. Szewska 78

Program całego festiwalu znajdziesz w zakładce Program festiwalu.