Kolumbia rozciąga się od Morza Karaibskiego po Pacyfik. To kraj rajskich wysepek, zachęcających do relaksu plaż, wydzielonych z Amazonii parków narodowych, majestatycznych gór, pięknych rzek i interesujących miast. Ważny także dla bibliotek, ze względu na Gabriela Garcíę Márqueza, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Kraj, który potrafi zafascynować i na naprawdę długo przyciągnąć uwagę.


Paulina Dmuchowska:

Z wykształcenia – architektka wnętrz; z zamiłowania – podróżniczka i pilotka wyjazdów do Kolumbii szytych na miarę; z serca – miłośniczka kawy, w której się wyspecjalizowała, studiując jej aromat, posmak i kwasowość z kolumbijskimi ekspertami. Jest duża szansa, że w jej kuchni nie znajdziesz soli, ale na pewno kilka opakowań doskonałej specialty coffee od lokalnych plantatorów.

Podróżuje zawsze poza utartymi szlakami, z mapą w ręce, aparatem i moskitierą w plecaku oraz pieczonymi mrówkami na podwieczorek. Uzależniona od słońca, kawy i lokalnych smaczków. To właśnie dogłębne zainteresowanie kolumbijskimi kulturami sprawiło, że zaczęła studiować antropologię.

Kolumbię kocha za jej autentyczność, koloryt, nieprzewidywalność, bałagan i absurdy. A tych w kolumbijskiej codzienności nie brakuje. Ma za sobą 2 śluby i jeden rozwód z tym samym mężem pilotem, z którym jest odkąd przybyła do Kolumbii 8 lat temu, z 50 dolarami w kieszeni, 1 walizką, nieznajomością hiszpańskiego i otwartym na nowe przygody sercem.


Transmisja spotkania z Pauliną Dmuchowską „Locombia! Czyli szalona codzienność w Kolumbii” odbyła się w sobotę 17 października, o godzinie 18:00 na stronie fb Równoleżnik Zero.

Data wydarzenia: 17.10.2020

Godzina: 18:00