Chile to fascynujący kraj, umiejscowiony między Andami i Oceanem Spokojnym. Kraj długi, rozciągający się na ponad 4 tysiące kilometrów, w którym odnaleźć można różne strefy klimatyczne, plaże, wyspy, pustynie i… odowce. W jednym ze swoich wierszy Pablo Neruda, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, nazwał Chile „długim płatkiem morza i wina i śniegu”.

Zachęcamy do wzięcia udziału w transmisji live spotkania z Patrycją Szcześniak, Polką, która nie tylko mieszka i pracuje w Chile jako przewodnik i pilot wycieczek, ale także opisuje ten kraj na swoim blogu Sekrety Patagonii. Jeśli chcecie usłyszeć, za co można pokochać Chile, poznać ciekawostki związane z literaturą, filmem, kulturą, przyrodą tego kraju, dowiedzieć się, w jaki sposób przygotować się do wyprawy na koniec świata i poznać sekrety magicznej Patagonii, gorąco zapraszamy.


Patrycja Szcześniak:

Z wykształcenia psycholog, z zamiłowania podróżniczka. Prywatnie wielbicielka gór, biegania i ekspedycji, a także poznawania nowych kultur oraz smakowania świata. W Ameryce Południowej zakochana od pierwszego wejrzenia, ale to Patagonia całkowicie skradła jej serce i stała się drugim domem. Pasję do dzikiej krainy wiatru i lodowców łączy z życiem zawodowym, realizując się jako pilot wycieczek oraz przewodnik. Uczestniczka projektu Przewodnicy Bez Granic.


Spotkanie „Niezwykłe Chile. Kraj żywiołów i kontrastów oczami Polki” odbyło się w piątek 16 października, o godzinie 19:00 na stronie fb Równoleżnik Zero.

Data wydarzenia: 16.10.2020

Godzina: 19:00