Adres i kontakt

ul. Wielkopolska 16
email: mbp09@biblioteka.wroc.pl
telefon: 71 3547272

Z biblioteki przy ulicy Wielkopolskiej 16 mogą korzystać dorośli i dzieci. W jej zbiorach są książki do czytania, książki do słuchania, komiksy.

Szczegółowy plan filii numer 9

Do biblioteki możesz wejść szklanymi drzwiami o szerokości 96 cm otwieranymi na zewnątrz na prawą stronę po trzech schodkach lub podjeździe dla wózków. W przedsionku naprzeciwko wejścia znajdują się drzwi do pomieszczenia socjalnego. Przedsionek ma około 6,3 metrów kwadratowych. Kierując się na lewo, lekko na ukos znajdują się szklane drzwi, którymi przechodzi się do wypożyczalni. Pomieszczenie ma ponad 40 metrów kwadratowych. Na wprost drzwi, po lewej znajduje się lada biblioteczna oraz mały (około 1 m wysokości) regał i szafka biblioteczna. Po prawej stronie od drzwi znajduje się biurko z komputerem dla czytelników. Znajduje się tu 14 regałów przyściennych oraz 4 rzędy dwustronnych regałów, stojących w poprzek pomieszczenia: razem 13 regałów. Wszystkie regały mają wysokość 220 cm, nawet te z literaturą dziecięcą. Naprzeciw regałów, wzdłuż ściany od północnej strony znajdują się dwa duże okna. Tuż za ladą biblioteczną, wzdłuż ściany, pod drugim  oknem stoi stół oraz 5 krzeseł dla czytelników. Na stole są zwykle umieszczone materiały promocyjne  dotyczące działań w Miejskiej Bibliotece Publicznej lub inne związane z Wrocławiem. Biblioteka nie  posiada toalety dla czytelników.