Informacje ogólne

Adres i kontakt

Filia nr 5, Grafit
ul. Namysłowska 8
50-304 Wrocław
email: mbp05@biblioteka.wroc.pl
telefon: 71 780 68 64

Z biblioteki przy ulicy Namysłowskiej 8 mogą korzystać dorośli i dzieci. W jej zbiorach są książki do czytania, książki do słuchania, filmy, gry planszowe i komiksy. Na miejscu można skorzystać z dostępu do Internetu. W bibliotece organizowane są spotkania oraz zajęcia dla dzieci. Na terenie biblioteki są stoliki, krzesła, sofy, fotele oraz pufy.

Szczegółowy plan filii nr 5:

Biblioteka mieści się w budynku Centrum Grafit. Główne wejście to dwoje drzwi rozsuwanych automatycznie o szerokości 150 cm. Po przejściu przez wiatrołap znajdziesz się w holu. Po lewej stronie holu, nieco w głębi, znajdują się toalety dla odwiedzających. Na wprost od wejścia, na końcu holu znajduje się długi korytarz prowadzący do biblioteki. Do biblioteki wchodzi się szklanymi drzwiami o szerokości 95 cm otwieranymi na zewnątrz na prawą stronę. Przy wejściu umieszczone są bramki kontrolne. Odstęp pomiędzy bramkami wynosi 90 cm. Biblioteka to jedno pomieszczenie w kształcie prostokąta o powierzchni około 555 metrów kwadratowych, długie na 30 metrów, szerokie na 18,5 metra. 

Po prawej stronie od wejścia znajduje się lada biblioteczna do obsługi czytelników. Naprzeciwko lady znajduje się prostokątny mebel o szerokości 220 cm i wysokości 90 cm, na którym znajdziesz audiobooki. Przy węższej krawędzi mebla znajduje się stolik z katalogiem bibliotecznym. 

Za meblem z audiobookami znajduje się drugi taki sam, na którym znajdziesz filmy. Dalej w głąb pomieszczenia ustawione są dwie dwuoosobowe sofy i dwa fotele, które w oparciach mają wmontowane półki na książki. Za nimi, prostopadle do prawej ściany, stoi 8 regałów z książkami o wysokości 140 cm. Regały są odsunięte od siebie, między nimi znajdują się siedziska. Dalej w głąb pomieszczenia znajduje się wolna przestrzeń, w której odbywają się spotkania i organizowane są różne wydarzenia. Aranżacja tej przestrzeni jest zmienna. Czasem stoją tu krzesła ustawione w rzędach, a czasem stoliki z krzesłami. 

Pod prawą ścianą stoją kolejno, patrząc od wejścia: sześć regałów z książkami o wysokości 200 cm ustawionych równolegle do ściany, biurko ze stanowiskiem komputerowym, sofa trzyosobowa z półkami  wmontowanymi w oparcie ustawiona prostopadle do ściany, trzy regały z grami planszowymi ustawione  równolegle do ściany, druga sofa trzyosobowa z półkami wmontowanymi w oparcie ustawiona prostopadle  do ściany. 

Po lewej stronie od wejścia do biblioteki znajduje się wieszak na ubrania oraz dozownik płynu do dezynfekcji rąk. Dalej w głąb znajduje się kącik dziecięcy. Składa się z pięciu modułów żółto-pomarańczowych mebli o wysokości od 90 do 170 cm oraz puf ustawionych w kształt odwróconej litery L. Za kącikiem dziecięcym znajduje się drewniana konstrukcja tworząca schody o szerokości 350 cm, długości 900 cm i wysokości 180 cm. Jej aranżacja jest zmienna. Czasem są na niej eksponowane wystawy malarstwa, fotografii lub innych dzieł sztuki, czasem są na niej ułożone pufy i siedziska. 

Pod lewą ścianą stoją regały na książki. Są to moduły złożone z trzech dwustronnych regałów o wysokości 210 cm, ustawionych prostopadle do ściany. Modułów jest 13, ustawione są na całej długości lewej ściany. Pomiędzy modułami ustawione są pufy lub krzesła. Mniej więcej w połowie długości ściany, między  siódmym a ósmym modułem regałów znajduje się wyjście ewakuacyjne. 

Na końcu pomieszczenia biblioteki, wzdłuż ściany przeciwległej do wejścia, znajdują się patrząc od prawej: dwa regały z książkami o wysokości 200 cm ustawione równolegle do ściany, drzwi do pomieszczenia  służbowego, trzy regały z książkami o wysokości 200 cm ustawione równolegle do ściany, dwa czerwone fotele-uszaki. 

W bibliotece są wydzielone dwa niewielkie pokoje do cichej nauki. Znajdują się po lewej stronie od wejścia, tuż za wieszakiem na ubrania. Do każdego z nich prowadzą szklane drzwi o szerokości 95 cm otwierane na zewnątrz na lewą stronę. Aranżacja wnętrz pokoi jest zmienna. Znajdują się w nich stoliki i krzesła w  zmiennej ilości i ustawieniu, w zależności od potrzeb korzystających. Pokoje są zamknięte na klucz, aby z nich skorzystać należy poprosić o klucz bibliotekarkę przy ladzie.