Informacje ogólne 

Adres i kontakt 

Filia nr 32
ul. 8 Maja 26
51-671 Wrocław 
email: mbp32@biblioteka.wroc.pl
telefon: 71 347 12 74 

Z biblioteki przy ulicy 8 Maja 26 mogą korzystać dorośli i dzieci. W jej zbiorach znajduje się literatura piękna (polska i zagraniczna), literatura dziecięca i młodzieżowa, książki na temat Wrocławia i  Dolnego Śląska, bogaty zbiór reportaży, biografii, książek z serii „Duże Litery”, komiksów oraz lektur szkolnych. W bibliotece organizowane są lekcje biblioteczne dla grup szkolnych i przedszkolnych oraz  spotkania w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. 

Szczegółowy plan filii numer 32 

Do biblioteki wejdziesz drzwiami o szerokości 100 cm otwieranymi do wewnątrz na lewą stronę. Aby przejść do wypożyczalni kieruj się klatką schodową w górę, pokonując łącznie 31 schodków. Po pokonaniu pierwszych 8 stopni, znajdziesz się na wprost wejścia do magazynu, po przejściu kolejnych 13 na półpiętrze z okrągłym oknem na wprost klatki schodowej. Następnie, 10 schodków wyżej, po lewej stronie od klatki schodowej, znajdują się drzwi do wypożyczalni o szerokości 90 cm otwierane do wewnątrz na prawą stronę. 

Wypożyczalnia to pomieszczenie o powierzchni 95 metrów kwadratowych. Ma kształt prostokąta. Z dwóch stron sali znajdują się okna (dziesięć po każdej ze stron). Na lewo od wejścia znajduje się dział dla dzieci i młodzieży. Jest to otwarta przestrzeń, z regałami w kształcie litery „L”, z dywanikiem oraz ławą o wysokości 50 cm, ustawioną w jego środkowej części, na której znajdują się książki polecane przez bibliotekarza. Do ławy przylega niewielka pufa o wymiarach 37x37x37cm. Regały są zróżnicowanej wysokości. Literatura młodzieżowa umieszczona jest na regałach wysokości 180 cm. Literatura dla najmłodszych znajduje się na regałach o wysokości 130 cm. 

Lada biblioteczna do obsługi czytelników znajduje się po prawej stronie od wejścia do wypożyczalni (w odległości około 6 metrów od wejścia). Ma kształt litery „L”, jej wysokość to 74 cm. Na ścianie od strony lady znajduje się jedno stanowisko komputerowe oraz niewielki kącik czytelniczy z kanapą, dwoma krzesłami oraz stolikiem o wysokości 45 cm. 

W części dla dorosłych regały ustawione są wzdłuż osi głównej biblioteki, równolegle do okien na środku sali. Jest ich łącznie 38. Mają wysokość 180 cm. Ustawione są w czterech dwustronnych rzędach. Po 10 regałów w trzech rzędach patrząc od strony lady oraz 8 regałów w rzędzie najbardziej oddalonym od lady. Regały liczą po 7 półek. Mieszczą się na nich działy literatury piękniej polskiej i obcej, literatura w języku angielskim, działy historyczne, reportaże, literatura podróżnicza, biografie, fantastyka, lektury, kryminały oraz sensacje. 

Pozostałe regały z książkami dla dorosłych rozmieszczone są wzdłuż ścian. Mają wysokość 180cm. Jest ich łącznie 11, po 7 półek w każdym. Znajduje się na nich głównie literatura popularnonaukowa, poezja, eseje, dramaty oraz literatura obyczajowa i romanse. 

Biblioteka nie posiada toalety dla czytelników.