Polecamy nasze gry mobilne, filmy i playlisty, czyli wartościową rozrywkę i kulturę dostępną on-line – za darmo, 24 godziny na dobę, w każdym miejscu na świecie.

Dobre książki czekają na Was na bibliotecznych półkach, a pisarze i ludzie literatury są do Waszej dyspozycji w Internecie. Warto posłuchać, jak opowiadają o swojej twórczości. Wielu z nich to ludzie o barwnej osobowości i niecodziennym spojrzeniu na świat, inni imponują erudycją i dyscypliną intelektualną. Dzięki bibliotecznej ofercie on-line możecie lepiej poznać powieściopisarzy, poetów, reportażystów, specjalistów z różnych dziedzin.

Na kanale YouTube Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz na naszym profilu na Facebooku znajdziecie nagrania spotkań autorskich i festiwali literackich:

Zapraszamy na:

Dobrą muzykę do słuchania przy czytaniu (i nie tylko) można znaleźć na kanale Miejskiej Biblioteki Publicznej na Spotify. Bibliotekarze przygotowali specjalnie dla Was playlisty:

• Crime story – trzymająca w napięciu muzyka do dobrego kryminału.
  • Soundtrack do książki – łagodnie i spokojnie – dobra muzyka do czytania i nie tylko.
  • #zostańwdomu z Mediateką – wyselekcjonowana przez pracowników Mediateki we Wrocławiu muzyka do słuchania w czasie #zostańwdomu.
  • Home Office – muzyka do słuchania podczas pracy zdalnej.
  • Słuchamy z dziećmi – piosenki, bajki i wierszyki do wspólnego słuchania i śpiewania z dziećmi.

Wszystkim, którzy szukają rozrywki na smartfona polecamy przygotowane przez bibliotekarzy gry mobilne:

Miłośnikom literatury w każdym wieku polecamy:

Dla najmłodszych czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej przygotowaliśmy liczne atrakcje literackie i filmy edukacyjne:

• Na filmach z cyklu Czytanie na Dywanie aktorzy Teatru Muzycznego Capitol czytają książki dla dzieci wybrane przez wrocławskich bibliotekarzy. Są wśród nich „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” Rafała Kosika, „Szukając Alaski” Johna Greena, „Nasza mama czarodziejka” Joanny Papuzińskiej, „Brzydkie kaczątko” Hansa Christiana Andersena, „O dzielnym krawczyku” braci Grimm i wiele innych.
  • W ramach Jesiennych Czytanek Michał Białecki, aktor Teatru Polskiego we Wrocławiu czyta opowiadania Renaty Piątkowskiej oraz „Buntalki” Agnieszki Stelmaszyk. Obejrzyjcie te filmy wspólnie z dziećmi! Słuchanie książek daje maluchom mnóstwo korzyści – rozwija zdolności językowe, pobudza wyobraźnię, uczy empatii i pozwala dowiadywać się nowych rzeczy. Rodzice mogą przy okazji nauczyć się, jak czytać dziecku, by potem stać się najlepszym lektorem ukochanych książeczek. Wspólne słuchanie i czytanie sprzyja budowaniu bliskiej więzi z dzieckiem, niezbędnej do tego, aby wyrosło na szczęśliwego człowieka.
  • Biblioteka wprowadza najmłodszych nie tylko w świat literatury, ale także teatru – cykl Bajeczki z Główeczki to pacynkowe przedstawienia przygotowane przez Klaudię Kącę-Jasic, czyli Panią Teatrzyk, według pomysłów małych widzów.
  • Młodych podróżników zapraszamy na Tomodachi. Japoński dla najmłodszych – spotkania z Adamem Lipsą, który zdradza tajemnice Japonii, jej kultury oraz języka. Cykl filmowy dla dzieci i młodzieży, eMOCje, przygotowany we współpracy z psycholożkami, pomaga lepiej zrozumieć całą gamę uczuć, jakie przeżywamy. Może też okazać się pomocny dla rodziców. Muzykę dla najmłodszych można znaleźć na playliście „Słuchamy z dziećmi” na Spotify.