Piesek dmuchany z baloników i napis 24.06.-26.06.2022 Cyrkopole 5. Cyrkowy Festiwal Podwórkowy na Psim Polu - cyrk bez zwierząt, www.fama.wroc.pl, wstęp bezpłatny

Psie Pole nieformalną stolicą nowego cyrku

24, 25 i 26 czerwca na wrocławskim Psim Polu odbędzie się piąta edycja Cyrkowego Festiwalu Podwórkowego Cyrkopole. Jest to plenerowy festiwal nowocyrkowy, który odbywa się rokrocznie w ramach Święta Wrocławia. W programie są zarówno występy artystów krajowych, jak i gwiazd nowego cyrku z różnych zakątków świata. Wrocławska publiczność będzie mogła doświadczyć różnorodnych form szerokopojętej sztuki cyrkowej. Nie zabraknie żonglerki, fireshow, spektakli teatralnych, akrobatyki, pokazów ulicznych, a także występów, w których wiodącą rolę odgrywa dźwięk.

Cyrkopole – sprawdź, co na Ciebie czeka w kolejnej edycji

To już piąta edycja festiwalu Cyrkopole. Od kilku lat wydarzenie pełni rolę przeglądu sztuki nowocyrkowej z Europy Środkowej. Na kilka festiwalowych dni rynek dzielnicy i jego okolice przemieniają się w barwne cyrkowe miasteczko. Festiwal nie ogranicza się wyłącznie do pokazów i spektakli. Najmłodsi będą mogli spędzać czas na Cyrkopolowym Placu Zabaw a dorośli w Barze Żongler. Natomiast wszyscy zainteresowani wezmą udział w warsztatach aerialowych Akademii Everest czy lalkarskich prowadzonych przez Teatr Małe Mi.

Na dotychczasowych edycjach Cyrkopola występowali artyści z Polski, Niemiec, Ukrainy, Czech, Węgier, a także z dalszych zakątków świata, jak Brazylia, Argentyna czy Singapur. W tym roku na Psim Polu pojawią się między innymi Cirk La Putyka (Czechy), Bratři v Tričku (Czechy), Rolando Rondelinii (Hiszpania), ALE Circus Dance Company (Polska), Matthias Romir (Niemcy), Anaelle Molinario (Francja) i Dan Marques (Brazylia).

Cyrkopole to jedno z największych wydarzeń organizowanych w tej części Wrocławia i cieszymy się, że po dwóch latach obostrzeń pandemicznych nasz festiwal znów może mieć rozmach, tak bardzo pasujący do sztuki nowocyrkowej. Program jest bardzo bogaty i niemal wszystkie pokazy są darmowe dla widza, dlatego gorąco zapraszam wszystkich na Psie Pole. Startujemy już w piątek. – mówi Katarzyna Matz, organizatorka wydarzeń kulturalnych w CBK FAMA.

Zobacz program festiwalu na stronie FAMY.
Weź udział w wydarzeniu na Facebooku!

Festiwal Cyrkopole – dzieci podczas zabaw z wodą
Dzieci siedzące na scenie z psem i prowadzącym
Liczna publiczność festiwalu Cyrkopole podczas edycji z 2019 roku

Data wydarzenia: 24.06-26.06.2022