Napis dzień dobry we Wrocławiu! i cztery fantazyjne kształty w kwadracie

PL

Zapraszamy dzieci w wieku 5-8 lat, które przyjechały do naszego kraju i mieszkają we Wrocławiu, po odbiór bezpłatnego Zeszytu/ pamiętnika Dzień dobry we Wrocławiu! Tę „książeczkę do uzupełniania” w formie pamiętnika kierujemy w pierwszej kolejności do dzieci z doświadczeniem uchodźczym i migrantów tworzących dzisiejszą społeczność wrocławian.

Odbierz zeszyt Dzień dobry we Wrocławiu

Publikacja jest przygotowana w tłumaczeniu na język angielski, ukraiński, koreański i zachęca do „zapisywania” pierwszych wrażeń z pobytu w naszym mieście, do poznania kultury i historii Wrocławia. Książeczka proponuje także odwiedziny w bibliotece i spotkania z literaturą dla dzieci.

Gdzie można odebrać zeszyt?

Zapraszamy do wszystkich filii MBP od 15 lipca po odbiór bezpłatnego „Zeszytu/ pamiętnika Dzień dobry we Wrocławiu!” i do instytucji partnerskiej – Centrum Historii Zajezdnia. Publikacja bezpłatna, dostępna do wyczerpania zasobów.


Dzień dobry we Wrocławiu opracował zespół redakcyjny Bibliotekarek z Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu (Centrum Biblioteczno-Kulturalne FAMA) i Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu.
Opracowanie graficzne: Sabina Sokół.

Publikacja otrzymała dofinansowanie w ramach obchodów Święta Wrocławia 2022.


UA

Запитай бібліотекаря про „Записник-щоденик. Доброго дня у Вроцлаві”

Запрошуємо дітей віком 5-8 років по безкоштовний «Записник-щоденник. Доброго ранку у Вроцлаві». Видання закликає «записати» свої перші враження від перебування у Вроцлаві, дізнатися про культуру та історію нашого міста. Книга-щоденник також заохочує відвідувати бібліотеку та інші заклади культури. Її можна взяти в усіх філіях Міської публічної бібліотеки у Вроцлаві та Центрі історії Zajezdnia у Вроцлаві (поки є запаси).