Baner spotkania z Adamem Słupskim w ramach festiwalu Równoleżnik Zero. Tekst: Adam Słupski, spotkanie, 19 lutego, godzina 20.00.

Zapraszamy na prelekcję online w ramach festiwalu podróżniczego Równoleżnik Zero.

Adam Słupski

Bankowiec z krwi i kości, bloger literacki oraz turysta rowerowy i pieszy z zamiłowania. Jeździ po Polsce i poza nią, z sakwami i bez nich. Zwiedzał na rowerze kraje europejskie oraz Kirgistan i Mongolię. Przemieszcza się również piechotą, głównie górami, szczególnie ceniąc bliskość z lokalnym folklorem oraz naturą.
Pasję do turystyki dzieli z uwielbieniem literatury, spędzając z książką w ręku większość wolnych chwil po zejściu ze szlaku. Efektem tego jest blog Czytanie to przygoda, na którym pisze o tym, co czyta, popularyzując lekturę jako formę spędzania czasu oraz przybliżając sylwetki pisarzy poprzez publikowanie wywiadów z nimi (to m.in. Olga Tokarczuk, Maciej Płaza, Viktor Horváth, Iga Zakrzewska-Morawek). Nie kryje fascynacji prozą Czyngiza Ajtmatowa i Elizabeth Strout. Na blogu zamieszcza również opisy wrażeń z wybranych podróży.

„Peru – mieszanka historii, życia codziennego i przyrody”

Będzie to opowieść o miesięcznej podróży po Peru, o codzienności życia mieszkańców, ruinach inkaskich miast oraz peruwiańskim nobliście.

Transmisja spotkania będzie dostępna na fanpage’ach Równoleżnik Zero – Wrocławski Festiwal Podróżniczy, Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu, Biblioteka Turystyczna oraz Mediateka!

Data wydarzenia: 19.02.2021