1 października włączamy się w ogólnopolską Noc Bibliotek! W związku z tym przygotowaliśmy dla Was w różnych filiach atrakcje przez cały dzień.

Warsztaty „Harry Potter – Magiczne eliksiry” (Brak wolnych miejsc!)

Termin: 1 października, godzina 11:00
Filia nr 18 ulica Grabiszyńska 236a, Wrocław

Zrobimy razem miksturę piekło-niebo, bulgoczącą zupa Harry Pottera, tajemnicze i wystrzałowe eliksiry, wyścigowe miotły, na których dzieci po wypowiedzeniu zaklęcia odlatują do domu. Czas trwania 1,5 h. Przeznaczone dla dzieci w wieku 5-12 lat wraz z opiekunami.

Obowiązują zapisy tel. 71 364 69 62 lub pod adresem: mpb18@biblioteka.wroc.pl

Liczba miejsc ograniczona.

Spacer literacki „Śladami książek z Wrocławiem w tle”

Termin: 1 października, godzina 11:00
Zbiórka na Ostrowie Tumskim przy kościele św. Marcina.

Spacer po Wrocławiu z przewodnikiem Jackiem Myszkowskim śladami bohaterów wrocławskich pisarzy i pisarek.

Spacer z Tadeuszem Różewiczem po Wrocławiu

Termin: 1 października, godzina 12:00
Zbiórka pod Sceną Kameralną Teatru Polskiego na ulicy Świdnickiej.

Spacer rozpoczniemy w miejscu, gdzie poeta na oczach widzów tworzył nową wersję Kartoteki, by następnie ruszyć wrocławskimi tropami patrona Miejskiej Biblioteki, między innymi odnajdując jego popiersie wśród sławnych wrocławian, odwiedzając miejsce, gdzie spotykał się z miedziorytnikiem oraz pomnik, któremu poświęcił wiersz.

Koszt 7 zł od uczestnika, wymagana wcześniejsza rezerwacja osobiście w filii nr 1, ulica Sztabowa 98

Kosmiczny Escape Room „Podróż w nieznane”

Termin: 1 października, godzina 14:00
Filia nr 22, ulica Chociebuska 8-10, Wrocław

Jest rok 2221. Planowana jest misja kosmiczna za granice poznanych galaktyk na statku „STANISŁAW LEM”. Wyprawa jest dla łowców przygód. Zgłosiliście się na ochotników, ale niestety zabrakło dla Was biletów. Z plotek usłyszanych na korytarzach kosmodromu dowiadujecie się, że można zdobyć ostatnie bilety ukryte w tajemniczym magazynie, który kiedyś należał do znanej astronautki, astronomki i badaczki kosmosu Agaty Beaty Ciekawskiej. Zasłynęła ona wynalezieniem nowego paliwa rakietowego na bazie cukru. Była ona paranoiczką, która na wiele sposobów zabezpieczała się przed tym, aby nikt nie wykradł jej badań. Była też wielbicielką i kolekcjonerką przedmiotów i kultury XX wieku oraz twórczości Stanisława Lema. Użyła zagadek związanych z kosmosem i matematyką do zaszyfrowania swoich zapisków i miejsc, gdzie ukryła najcenniejsze przedmioty. Zagadek jest dużo, a czas do odlotu rakiety ucieka… Podejmij wyzwanie!

Zapisy OBOWIĄZUJĄ:

• telefonicznie, mejlowo lub osobiście w Filii nr 22
  • Jedna rozgrywka przeznaczona jest dla jednej drużyny. Drużyna może się składać z 2, 3 lub 4 osób, gdzie przynajmniej jedna osoba jest pełnoletnia i pełni rolę opiekuna grupy. Najmłodszy uczestnik nie może mieć mniej niż 10 lat (decyduje rok urodzenia).
  • Drużyna zapisuje się na konkretny dzień i godzinę.
  • Zgłoszenia będą przyjmowane od 15 września 2022 do wyczerpania miejsc. O zakwalifikowaniu się Drużyny do Gry decyduje kolejność zgłoszeń.

Spotkanie poetycko-teatralne

Termin: 1 października 2022, godzina 16:00
Centrum Biblioteczno Kulturalne FAMA, ulica Bolesława Krzywoustego 286, 51-312 Wrocław

Ewa Mikosz-Miedzińska, artystka wrocławska (choreografka i pedagożka różnych form ruchu, specjalistka tańca ludowego, kontynuatorka/ współautorka słynnej Szkoły Tańca „Balerinka”) – seniorka, zaprasza Seniorów z wrażliwą artystyczną duszą na zamanifestowanie siebie w pełnej scenerii scenicznej.

Spotkanie inspirowane cytatem Bruno Ferrero „Wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem: możemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka”. Podczas 1,5 godzinnego spotkania Uczestnicy będą mieli okazję poznać się wzajemnie i przygotować krótką inscenizację.

Uczestnictwo bezpłatne

Biblioteczny Escape Room

Termin: 1 października, godziny: 15:00, 16:00, 17:00

Mediateka – Filia nr 58, plac Teatralny 5, Wrocław

Zapraszamy uczniów klas 8 do zabawy w escape roomie! Zadaniem uczestników będzie odnalezienie książek, które złośliwy chochlik schował w bibliotece. Uczestnicy będą bawić się w dziesięcioosobowych grupach. Dla najbardziej zaangażowanych przygotowaliśmy nagrody!

Obowiązują zapisy pod adresem mediateka@biblioteka.wroc.pl.

Limit miejsc na każdą godzinę: 10.

Data wydarzenia: 01.10-01.10.2022