Z lewej strony okładka książki "Nad rzekę, której nie ma" autorstwa Grzegorza Kapli, w tle krajobraz starożytnego miasta w górach.

Czy Ameryka Południowa nie budzi chęci podróży w nieznane? Budzi! Zawsze!

W podróż w poprzek Ameryki zaprasza Grzegorz Kapla, autor pasjonującego reportażu „Nad rzekę, której nie ma. Podróż przez Amerykę Południową od Miraflores do Rio”. Autor wyrusza w podróż z Miraflores nad Pacyfikiem przez Andy, Świętą Dolinę Inków, aż do Rio – zaczyna w Limie, koleją Ernesta Malinowskiego jedzie do Huancayo, wspina się pod lodowcach Huaytapallany, przechodzi przez dolinę Montaro, odwiedza Ayacucho, Cuzco, Machu Picchu, Titicacę, La Paz, wchodzi do kopalni Potosi i wspina się na szczyt Huayna, jest na  solnisku Uyuni, odwiedza Santa Cruz, Asuncion, Ciudad del Este, Sao Paulo i Rio de Janeiro. W trakcie podróży Autor serwuje też niezapomniane smaki niekoniecznie pierwszorzędnych potraw oraz trunków, zwiedza gliniane domki na dachu z Quinoa, miasto mumii, muzeum koki i poznaje płody lam sprzedawane na targu jako amulety.

Najnowsza książka Grzegorza Kapli to powieść drogi, której bohater mierzy się z lękiem przed nieznanym, aby przetrwać podróż musi doświadczyć bezradności człowieka okradzionego ze wszystkiego, co potrzebne do życia.

Książkę poleca Małgorzata Wąsik z filii nr 57