Technologiczne, jasne, interesujące!” – pod takim hasłem przebiegać będą warsztaty z programowania, które przygotowaliśmy wraz z Lwowską Obwodową Biblioteką dla Dzieci.

W ramach cyklu „Leoteka we Wrocławiu” odbywać się będą konkursy i warsztaty uczące najmłodszych podstaw programowania. Zajęcia będą odbywać się wokół programu Scratch – wizualnego języka programowania przeznaczonego właśnie dla dzieci. W Scratchu dzieci będą mogły nauczyć się pisania prostych programów: animacji, gier, prezentacji i interaktywnych historii. Programowanie w Scratchu odbywa się za pomocą przypominających klocki lego bloków, dzięki których u dzieci rozwiną się umiejętności logicznego, kreatywnego, przestrzennego i krytycznego myślenia – a to wszystko poprzez zabawę. Nauka programowania pomaga ponad to lepiej zrozumieć matematykę, a także zachęcić do nauki w ogóle, dając dzieciom szybkie i wyraźne wyniki. To też nauka, jakże ważnego obecnie, samodzielnego myślenia i kreatywności.

Projekt odbywa się w bibliotekach na terenie Wrocławia, a w razie potrzeby możliwe również będzie wzięcie udziału w zajęciach online, w domu, czy placówkach oświatowych.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat i są prowadzone w języku ukraińskim.

Filia nr 12 i MultiCentrum skończyły przyjmować zapisy na trzymiesięczny, bezpłatny kurs Scratch. Wszystkim zainteresowanym dziękujemy za kontakt.