We wtorek, 21 marca, stworzymy wyjątkowe papiery czerpane, które po zasadzeniu w ziemi mogą zakwitnąć! Zajęcia dla dzieci w wieku od 6 lat.

Українська версія

Uczestnicy dowiedzą się, z czego oraz w jaki sposób dawniej robiono papier oraz z czego papier robi się dziś. Następnie wykonamy miniarkusze papieru w różnych kolorach i kształtach – kwiatów, zajączków, jajeczek, motylków, owieczek czy serduszek. Do naszych papierów dodamy kolorowe płatki kwiatów oraz odrobinę nasion szybko kiełkujących kwiatów. Dzięki temu papiery staną się nie tylko oryginalną ozdobą, np. świąteczną, lecz także wyjątkowym prezentem. Przysypane ziemią i regularnie zwilżane, wypuszczą korzonki, a po jakimś czasie pojawią się piękne kwiaty.

Zajęcia dla dzieci w wieku od 6 lat (z opiekunami). Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w zajęciach wyłącznie w obecności opiekuna.

Zajęcia są bezpłatne, ale liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy: telefonicznie 71 364 69 66 lub mailowo zapisymulticentrum@biblioteka.wroc.pl. Przy zapisach prosimy o podanie imienia i wieku dziecka. Prosimy o informację w przypadku rezygnacji z udziału w zajęciach.

Zajęcia odbywają się w ramach projektu „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni”. Więcej informacji o projekcie na stronie Biblioteki dla Ukrainy.

Projekt „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni” jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w partnerstwie z Save the Children International.

Data wydarzenia: 21.03.2023

MultiCentrum