Biblioteka Turystyczna zaprasza na prelekcję pt. „Kult świętego Jana Nepomucena i jego związki z ziemią kłodzką”.

Podczas spotkania Aneta Marek przybliży biografię i kult jednego z najpopularniejszych czeskich świętych, którego wizerunki spotkać można w różnych regionach świata. Obecność św. Jana Nepomucena widoczna jest łacińskim, czeskim i polskim piśmiennictwie, zabytkach ikonograficznych, wezwaniach kościołów, bractwach, folklorze, heraldyce, sztuce i turystyce. Podczas prelekcji poruszony zostanie wątek wizerunków św. Jana na ziemi kłodzkiej.

Aneta Marek – geograf, nauczyciel akademicki, pracownik Uniwersytetu Wrocławskiego, zajmujący się głównie tematyką dziedzictwa kulturowego, w tym przemysłowego i sakralnego. Przewodnik górski sudecki, przewodnik praski, pilot wycieczek.

Wstęp wolny.

Data wydarzenia: 28.02.2024