Zapraszamy na familijne spotkanie autorskie z Piotrem Rychelem – autorem baśni drogi „Kot w jednym bucie”. Młodsi i starsi czytelnicy poznają pełną przygód, humoru i życiowych mądrości baśń o poznaniu samego siebie.
Piotr Rychel projektuje i brawurowo ilustruje książki dla dzieci oraz podręczniki. Czytelnicy uwielbiają stworzoną przez niego postać detektywa Pozytywki, bohatera książek Grzegorza Kasdepke.

Spotkaniu towarzyszy wystawa ilustracji do książki – do zobaczenia do 28 grudnia.

Zapraszamy też o 13:00 na grę mobilną Detektyw Pozytywka w poszukiwaniu nieuchwytnego niszczyciela książek.

Więcej o książce

Przeczytajcie baśń o blagierze nad blagierami, czyli kocie w jednym bucie, który umiał wymyślać takie historie, że… nawet sam w nie wierzył! I o Babie i Dziadzie, którzy potrafili całym sercem pokochać huncwota jak niesfornego synka. I o mądrej czarownicy-czarodziejce-dobrej wróżce, która (jak każda kobieta) miała wiele twarzy, ale wiedziała, że najważniejsze to być w życiu sobą i nazywać rzeczy po imieniu. To prawdziwa powieść baśń drogi (do poznania samego siebie). Pełna przygód, tarapatów, szczęśliwych zrządzeń losu, pokus… (I coraz mniej głupich wyborów). Ruszajcie więc w tę podróż z kotem w jednym bucie, kozą u boku i Jednorękim Bandytą w walizce, która pomieści wiele spadających gwiazd. A każda z nich mogłaby spełnić marzenie… (Gdyby się miało marzenia).

Piotr Rychel dzieli się z nami baśnią o życiu. Bo właśnie w pełnej symboli, fantastycznej baśni można oddać równie ważne, co nieuchwytne prawdy. (I piękniejszy niż w marzeniach obrót spraw). To baśń dla dorosłych i dzieci (kolejność nieprzypadkowa). Bo gdy dzieci będą cieszyć się, łowiąc z kotem gwiazdy w stawie, dorośli zamyślą się, kto w ich życiu okazał się prawdziwym, a kto fałszywym Jasiem i Małgosią. Kiedy dzieci zachwyci lot balonem, dorośli zatrzymają się, czytając na nim napis: „Deus ex machina”. I to jest właśnie magia baśni. Bajki. (W naszej Bajce).

Data wydarzenia: 25.11.2023

Godzina: 12:00

Adres:
Filia nr 12, DWORZEC
ul. Piłsudskiego 105
50-085 Wrocław
tel.: 71 347 12 63