Urządzenie z klawiaturą do odszyfrowania w rękach

Do wspólnej zabawy w kosmicznym escape roomie w Filii nr 11 zapraszamy rodziców z dziećmi od 10 lat. Rozwiąż zagadki i zdobądź bilet na podróż kosmiczną!

Wydarzenie w ramach projektu LEMiada 2021.

Kosmiczny escape room

Jest rok 2221. Planowana jest misja kosmiczna za granice poznanych galaktyk na statku „STANISŁAW LEM”. Wyprawa jest dla łowców przygód. Zgłosiliście się na ochotników, ale niestety zabrakło dla Was biletów. Z plotek usłyszanych na korytarzach kosmodromu dowiadujecie się, że można zdobyć ostatnie bilety ukryte w tajemniczym magazynie, który kiedyś należał do znanej astronautki, astronomki i badaczki kosmosu Agaty Beaty Ciekawskiej. Zasłynęła ona wynalezieniem nowego paliwa rakietowego na bazie cukru. Była ona paranoiczką, która na wiele sposobów zabezpieczała się przed tym, aby nikt nie wykradł jej badań. Była też wielbicielką i kolekcjonerką przedmiotów i kultury XX wieku oraz twórczości Stanisława Lema. Użyła zagadek związanych z kosmosem i matematyką do zaszyfrowania swoich zapisków i miejsc, gdzie ukryła najcenniejsze przedmioty. Zagadek jest dużo, a czas do odlotu rakiety ucieka… Podejmij wyzwanie!

Zasady zapisów (całość znajdziesz w Regulaminie)

• Należy zgłosić swój udział dostarczając do biblioteki kartę zgłoszeniową: mailowo na adres mbp11@biblioteka.wroc.pl lub osobiście w Filii nr 11 (mailowo przyjmujemy także fotografię dokumentu)
  • Jedna rozgrywka przeznaczona jest dla jednej drużyny. Drużyna może się składać z 2, 3 lub 4 osób, gdzie przynajmniej jedna osoba jest pełnoletnia i pełni rolę opiekuna grupy. Najmłodszy uczestnik nie może mieć mniej niż 10 lat (decyduje rok urodzenia).
  • Zgłoszenia Drużyn można dokonać osobiście w Filii nr 11. Zgłoszenie musi zawierać: imiona i nazwiska wszystkich członków Drużyny, wiek nieletnich członków Drużyny, telefon oraz adres e-mail do dorosłej osoby z Drużyny. Zgłoszenie musi zostać dokonane na lub według załączonego wzoru Karty zgłoszeniowej – można ją przesłać na adres e-mail: mbp11@biblioteka.wroc.pl .
  • Drużyna zapisuje się na konkretny dzień i godzinę.
  • Zgłoszenia będą przyjmowane od 30.08.2021 r. do wyczerpania miejsc. O zakwalifikowaniu się Drużyny do Gry decyduje kolejność zgłoszeń.
  • Drużyny dostaną potwierdzenie zapisu na konkretny dzień i godzinę.

Rozgrywka

• Na miejsce Gry należy się zjawić 15 minut przed rozpoczęciem rozgrywki w celu podpisania regulaminu i zapoznania się z zasadami Gry.
  • Rozgrywka trwa 60 minut.
  • Jedna osoba może wziąć udział tylko w jednej rozgrywce.

Najbliższe terminy rozgrywek

Escape room był oryginalnie organizowany w Filii nr 11. W Nowym Roku szukajcie nas w innych filiach!

O escape roomie

Escape room (w języku polskim dosłownie pokój ucieczki, także jako pokój zagadek) – forma rozrywki umysłowej, w której grupa osób w ograniczonym czasie rozwiązuje różne zagadki, ażeby znaleźć klucz do wyjścia. Escape roomy przygotowane są według różnych kluczy tematycznych.

Za: Wikipedia (dostęp: 16.11.2020)

Data wydarzenia: 10.09.2021

CBK FAMA - Filia nr 11