Jak pokazać sobie miłość i przyjaźń, kiedy nie możemy się przytulić? Czy do przekazania ciepłych uczuć potrzebny jest kontakt fizyczny? Odpowiedzi będziemy szukać na Jagodnie!

Pandemia znacznie ograniczyła możliwości organizacji spotkań. My jednak przygotowaliśmy wydarzenie, które… powstało z inspiracji tym wyjątkowym czasem!

Jeszcze w grudniu zapraszamy młodych twórców i ich rodziny do wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Propozycja wydarzenia wynikła z naszego zachwytu nad mądrym przesłaniem książki „Kiedy nie możemy się przytulić” Eoin McLaughlin (Wydawnictwo Mamania). Także i my będziemy razem z młodymi artystami zastanawiać się, jak okazywać sobie uczucia, kiedy kontakt fizyczny jest niemożliwy.

Kiedy nie możemy się przytulić: konkurs plastyczny

Żółw i jeż, bohaterowie książki „Kiedy nie możemy się przytulić”, są najlepszymi przyjaciółmi. Bardzo im trudno, że nie mogą sobie okazywać miłości tak jak lubią. Przecież każdy z nas wie, że przytulas jest dobry na wszystko! Szukają więc innych sposobów, żeby pokazać, jak im na sobie zależy.
A Ty, jaki masz pomysł, jak pokazać sobie miłość i przyjaźń, kiedy nie możemy się przytulić? Malujcie, wycinajcie, wyklejajcie i twórzcie inne kreatywne wizje, jak pokazać uczucia z zastosowaniem dystansu społecznego.

Na koniec akcji wywiesimy Wasze dzieła w oknach biblioteki, tworząc zewnętrzną galerię inspiracji. Dla małych artystów przewidziane zostały niespodzianki.

Na prace plastyczne w dowolnej technice czekamy do 18.12.2020.
Uwaga! W związku z licznymi prośbami, przesuwamy termin oddania prac do 31.12.2020.

Prosimy nie podpisywać prac imieniem i nazwiskiem. Prace należy „podpisać” symbolem lub pseudonimem. Tym samym symbolem lub pseudonimem oznacz zaklejoną kartkę lub kopertę. W środku podaj dane dziecka oraz numer telefonu i adres e-mail opiekuna.

Konkurs inspirowany książką „Kiedy nie możemy się przytulić” Eoin McLaughlin wydaną nakładem Wydawnictwa Mamania.
Szczegóły na profilu na Facebooku: Filia nr 14 MBP we Wrocławiu – Jagodno
Projekty realizowane w ramach akcji Razem po sąsiedzku. Osiedlowe wsparcie dla dzieci i młodzieży.

Adres:
Filia nr 14