Zapraszamy do Centrum Innowacji Przejście na warsztaty poświęcone tworzeniu komiksów. Zajęcia odbędą się dla dwóch grup wiekowych, w dwóch oddzielnych terminach.

dzieci młodsze (od 11 do 14 lat)

Podczas zajęć pokażemy, czym wyróżnia się technika komiksowa i dlaczego jest dobra do opowiadania historii. Uczestnicy stworzą własną postać i na kilku stronach narysują jej przygody w mieście robotów, ucząc się jednocześnie jak napisać scenariusz komiksu, rozplanować elementy w kadrze i na stronie, narysować ruch i mimikę, pokazać upływający czas czy zapisać dialog między bohaterami.

Wybrane prace uczestników warsztatów zostaną poddane profesjonalnej obróbce, wydrukowane i złożą się na wystawę prezentowaną w przestrzeni Centrum Innowacji Przejście i wybranych filiach bibliotecznych.

Miejsce realizacji: Centrum Innowacji Przejście, pl. Teatralny 5

Termin: 02.07 (piątek) godzina: 10:00 – 14:00

Brak miejsc

dzieci starsze (od 15 do 18 lat)

Warsztaty skupione na procesie twórczym od podstaw. Uczestnicy warsztatów spróbują w swoich historiach pokazać wizjonerską prognozę na przyszłość, szczególnie w kwestii rozwoju technologii. Inspiracją będzie wizjonerskie przesłanie Lema zapisane w „Bajkach Robotów”.

Miejsce realizacji: Centrum Innowacji Przejście, pl. Teatralny 5

Termin: 09.07 (piątek) godzina: 11:00-15:00

Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy

Dla obydwu grup istnieje limit uczestników: maks. 15 osób.

Data wydarzenia: 02.07-09.07.2021

Adres: