Innowacja w bibliotece. Wypożyczamy kursy programowania

Chcesz uczyć się programowania? Od teraz masz możliwość wypożyczenia w Mediatece bezpłatnego dostępu do kursów online: Python level 1 oraz SQL level 1.

Aby otrzymać dostęp do jednego z kursów należy:

1. Założyć konto na platformie Ligi Niezwykłych Umysłów, LNU;
  2. Przesłać na adres mediateka@biblioteka.wroc.pl swój numer identyfikacyjny (LEM ID), który znajdziesz na swoim profilu;
  3. Jeżeli licencja na wybrany kurs jest aktualnie dostępna, bibliotekarz przydzieli ci dostęp;
  4. Po upływie terminu wypożyczenia licencji można ponownie zgłosić się o jej przydzielenie.

Uwaga!

W przypadku braku dostępnych licencji można ustawić się w kolejkę tak jak na pozostałe zbiory z biblioteki.

Dostępne licencje:

Python Level 1 / dostęp na 21 dni

Rozdziałów: 7
Lekcji: 169
Zakres zagadnień: zmienne, łańcuchy znaków i ich metody, typy danych, operatory arytmetyczne, funkcje, instrukcje warunkowe, operatory logiczne, pętle, sekwencje danych: łańcuchy, krotki, listy i operacje na sekwencjach, zbiory, słowniki, obsługa wyjątków, praca z plikami tekstowymi.

SQL Level 1 / dostęp na 21 dni

Rozdziałów: 5
Lekcji: 116
Zakres zagadnień: wprowadzenie do baz danych, pobierani danych, sortowanie, warunki – operatory porównania i operatory logiczne, grupowanie, operatory arytmetyczne, wprowadzanie danych, modyfikowanie danych, usuwanie danych, tworzenie tabel, modyfikowanie tabel, usuwanie tabel, podstawy łączenia tabel.