Innowacja w bibliotece. Wypożyczamy kursy programowania

Chcesz uczyć się programowania? Od teraz masz możliwość wypożyczenia w Centrum Innowacji Przejście bezpłatnego dostępu do kursów online: Python level 1, SQL level 1 oraz C++ level 1.

Aby otrzymać dostęp do jednego z kursów:

1. załóż swoje konto na platformie Ligi Niezwykłych Umysłów, LNU
  2. po założeniu konta, w celu wypożyczenia licencji prześlij na adres przejscie@biblioteka.wroc.pl swój numer identyfikacyjny (LNU ID), który znajdziesz w ustawianiach profilu swojego konta
  3. jeżeli licencja na wybrany przez Ciebie kurs nie jest aktualnie wypożyczona, bibliotekarz przydzieli Ci dostęp pozwalający na bezpłatne korzystnie z wybranego kursu
  4. po upływie terminu wypożyczenia licencji, można ponownie zgłosić się o jej przydzielenie

Dostępne licencje:

• Python Level 1 / dostęp na 21 dni

Rozdziałów: 7
Lekcji: 169
Zakres zagadnień: zmienne, łańcuchy znaków i ich metody, typy danych, operatory arytmetyczne, funkcje, instrukcje warunkowe, operatory logiczne, pętle, sekwencje danych: łańcuchy, krotki, listy i operacje na sekwencjach, zbiory, słowniki, obsługa wyjątków, praca z plikami tekstowymi.

• SQL Level 1 / dostęp na 21 dni

Rozdziałów: 5
Lekcji: 116
Zakres zagadnień: wprowadzenie do baz danych, pobierani danych, sortowanie, warunki – operatory porównania i operatory logiczne, grupowanie, operatory arytmetyczne, wprowadzanie danych, modyfikowanie danych, usuwanie danych, tworzenie tabel, modyfikowanie tabel, usuwanie tabel, podstawy łączenia tabel.

• C++ Level 1 / dostęp na 28 dni

Rozdziałów: 8
Lekcji: 150
Zakres zagadnień: zmienne, stałe, typy danych, operatory arytmetyczne, funkcje, instrukcje warunkowe, operatory logiczne, pętle, tablice, łańcuchy znaków, operacje bitowe, API.

Adres:
Filia nr 13, Centrum Innowacji PRZEJŚCIE