Zapraszamy na spotkanie online z Ewą Woydyłło- Osiatyńską na temat kobiecości i męskości we współczesnym świecie. Rozmowę poprowadzi dziennikarka Agnieszka Sobiak.

Temat spotkania

Podczas rozmowy poszukamy między innymi odpowiedzi na pytania:

• Jak zmieniały stereotypy dotyczące kobiecości i męskości?
  • Jakie cechy były/ są przypisywane kobietom i mężczyznom?
  • Jaki wpływ mają te stereotypy na życie, wybory, postawy, losy jednostek?
  • Czym jest androgynia?
  • Jaki jest wpływ wychowania na odczuwanie satysfakcji (lub jej braku) z pełnienia roli kobiety i mężczyzny?
  • Jak są spostrzegane męskie kobiety, kobiecy mężczyźni, osoby spoza schematu kobiecości i męskości?
  • Jakie znaczenie w badaniach  nad płcią, kobiecością i męskością ma podział na płeć biologiczną i płeć społeczno-kulturową?
  • Czy nieheteronormatywność jest zagrożeniem dla społeczeństwa?
  • Z jakich powodów kobiety i mężczyźni najczęściej podejmują decyzję o zakończeniu  długoletniego związku?
  • Jakie są wymagania względem partnera/ partnerki w obecnych czasach?
  • Czy kobiecość i męskość to duet idealny?

Czekamy na państwa pytania

Zapraszamy zadawania pytań podczas spotkania lub do przysłania na adres: metodyczny@biblioteka.wroc.pl

Link do spotkania

Warto zobaczyć

Już po raz drugi zapraszamy w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki na spotkanie z Ewą Woydyłło-Osiatyńską. Rok temu rozmowa dotyczyła trudnej sztuki radości. Spotkanie zostało zarejestrowane i można je obejrzeć w dowolnej chwili w serwisie YouTube.

Data wydarzenia: 18.11.2021