W sobotę, 25 maja, zapraszamy na wyjątkowe warsztaty z druku botanicznego. Wstęp biletowany.

Razem z uczestnikami warsztatu wybierzemy się na krótki spacer do pobliskiego parku, gdzie poszukamy interesujących botanicznych okazów. Następnie wrócimy do MultiCentrum i wykonamy próbne odbitki, aby sprawdzić, które liście czy trawy dają najciekawsze efekty. Każda odbitka będzie niepowtarzalna, a dzięki zastosowaniu „magicznego” płynu przyciemniającego nawet słabo widoczne odbitki mogą nabrać kolorów i charakteru.

W ostatniej części warsztatu uczestnicy wykorzystają zdobyte doświadczenie i wykonają projekty botanicznych przypinek. Każdy zaprojektuje własny układ roślin na okrągłych szablonach z papieru. Później przepuścimy całość przez prasę i ewentualnie wzmocnimy kolory odbitek płynem przyciemniającym. Po wyschnięciu papierów uczestnicy będą mogli zamknąć swoje botaniczne nadruki w przypince, którą można przypiąć do kurtki albo plecaka. Każdy uczestnik wyjdzie z warsztatu z trzema przypinkami oraz kartkami z próbnymi wydrukami, które można wykorzystać do różnych projektów lub potraktować jako samodzielne dzieła sztuki.

Spotykamy się w MultiCentrum o godz. 11.00. Prosimy o punktualne przybycie, ponieważ stąd wspólnie wyruszamy do parku na poszukiwanie roślin odpowiednich do druku botanicznego. W przypadku deszczowej pogody spacer zostanie pominięty, ale warsztaty odbędą się zgodnie z planem.

Warsztaty odbywają się w godzinach 11.00-14.00.

Dla dzieci w wieku od 8 lat (z opiekunem), młodzieży oraz dorosłych.

Obowiązuje jeden bilet dla pary dziecko + opiekun (para z jednym biletem traktowana jest jako jeden uczestnik i ma do dyspozycji materiały dla jednego uczestnika).

Zajęcia odbywają się w ramach Klubu Rodzica.

Klub Rodzica to cykliczne spotkania literackie, edukacyjne i artystyczne dla dzieci i ich opiekunów odbywające się w wybranych filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu.

• wstęp wyłącznie z biletem zakupionym przez serwis Biletyna
  • bilety: 10 zł/5 zł (ulgowe dla posiadaczy aktywnej karty MBP) + 1 zł opłaty serwisowej
  • dla dzieci w wieku od 8 lat (z opiekunem), dla młodzieży i dorosłych
  • regulamin udziału w zajęciach w ramach Klubu Rodzica dostępny jest na stronie Klubu Rodzica

Do zakupu biletów ulgowych uprawnieni są jedynie posiadacze aktywnej imiennej karty bibliotecznej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu. W przypadku zakupu biletu ulgowego, prosimy o zabranie również karty bibliotecznej.

logotyp serwisu biletyna.pl

Data wydarzenia: 25.05.2024