Zapraszamy na prelekcję Borysa Tynki, który opowie o Kijowie, mieście przed wojną przyciągającym turystów ze wszystkich, nawet najbardziej odległych zakątków naszej planety unikalnymi zabytkami i niepowtarzalną atmosferą. To niezwykłe miasto, od którego początek wzięła ziemia ruska, przeżyło wiele wzlotów, ale również wiele upadków.

Miasto będące pierwszą stolicą Rusi Kijowskiej do dzisiaj uważane jest za matkę wszystkich ruskich miast. Złote kopuły cerkwi zdobią piękny, kijowski krajobraz, zielone wzgórza pokrywające miasto powodują, że Kijów stał się jednym z najbardziej zielonych miejsc wśród wszystkich europejskich stolic. Miasto Michaiła Bułhakowa, Wiktora Niekrasowa, i wielu innych światowej klasy artystów i pisarzy przyciąga swoją energią oraz niepowtarzalnym charakterem.

Wstęp wolny

Borys Tynka – autor książek o Ukrainie, certyfikowany przewodnik po Odessie, odeskich katakumbach, ukraińskiej Besarabii, Kijowie oraz jedyny Polak, który ukończył specjalistyczny kurs przewodnicki po czarnobylskiej strefie wykluczenia. Posiada honorowy tytuł ambasadora Odessy w Polsce, który otrzymał z rąk burmistrza Odessy w 2021 roku. Należy do Stowarzyszenia Przewodników Ukraińskich.

Data wydarzenia: 04.10.2023

Godzina: 18:00

Adres:
Filia nr 57, BIBLIOTEKA TURYSTYCZNA
ul. Szewska 78
50-054 Wrocław
tel.: 71 347 12 67