Wszystkich fanów fantastyki zapraszamy na spotkanie w ramach serii Miasto Wyobraźni – spotkania z fantastyką w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu!

Krzysztof Haladyn – Jaki piękny koniec świata – analiza wizji apokalipsy w popkulturze

Wizje końca ludzkości pociągają twórców od dawna. Niepewność jutra i świadomość kruchości cywilizacji powodują lęk, a ten najlepiej jest oswoić. Pisarze i filmowcy prześcigają się zatem w serwowaniu post apokaliptycznych wizji, stawiając przy okazji pytanie, w jakim- stopniu nasze człowieczeństwo zależy od obecnych norm społecznych. Przyjrzymy się ciekawym wizom końca świata jaki znamy i zadamy kilka trudnych pytań z cyklu „co by było, gdyby…”.

Zobacz inne spotkania z fantastyką w ramach Miasta Wyobraźni!

Data wydarzenia: 20.10.2022

ul. Reja 1