Zapraszamy wspierających i zaangażowanych rodziców, nauczycieli, wychowawców i pedagogów na spotkanie z wyjątkowym nauczycielem – Jakubem Tylmanem. Książka „Jak pokolorować szkołę” stanowić będzie punkt wyjścia do dyskusji o odnalezieniu i zbudzeniu kreatywności w dzieciach oraz szukaniu sposobów na poprawę kondycji polskiej szkoły.

Jakub Tylman

Jakub Tylman – Laureat Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za Naprawianie świata 2022”, pedagog, nauczyciel przedmiotów artystycznych, autor książek edukacyjnych dla dzieci, twórca nowoczesnych projektów edukacyjnych i nieszablonowych rozwiązań w edukacji.

Inicjator ogólnopolskiej kampanii społecznej „Szkoły bez zadań domowych”, wyróżniony Nagrodą im. Janusza Korczaka, zwycięzca Plebiscytu Radiowej Czwórki NIEPRZECIĘTNI 2022, wyróżniony w konkursie Wielkopolski Nauczyciel Roku 2022. Odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej za zasługi dla oświaty i wychowania oraz przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego Odznaką Honorową za zasługi dla województwa wielkopolskiego.

‌O książce „Jak pokolorować szkołę” Jakub Tylman

Wyjątkowa książka nauczyciela, który od kilkunastu lat aktywnie i nieszablonowo zmienia oblicze polskiej szkoły. Autor, którego życiowe motto brzmi: „nie ma rzeczy niemożliwych”, dzieli się w niej swoimi pomysłami na odnalezienie i zbudzenie kreatywności w dzieciach oraz sposobami na poprawę kondycji polskiej szkoły. Realizując każdego dnia oddolne inicjatywy, pokazuje, że wiara, odwaga, determinacja potrafią przenosić góry i można nawet w obecnych warunkach uczynić polską szkołę – wymagającą gruntownej reformy – lepszą.

Co znajdziemy w książce? Przede wszystkim pełen entuzjazmu opis szkoły. Renifery w szkolnym ogrodzie, własne kino dla uczniów, sale lekcyjne wyglądające jak dżungla – to tylko niektóre przykłady na zerwanie ze szkolną rutyną. Jednak „Jak pokolorować szkołę” to znacznie więcej niż tylko rewolucyjne idee. To prawdziwa dawka inspiracji i świeżych pomysłów na przekształcenie tradycyjnej szkoły w przyjazną, pełną kreatywności przestrzeń. Książka wydana przez Wydawnictwo Mamania.

Informacje

Data wydarzenia: 28.11.2023

Godzina: 17;00

Adres:
Filia nr 12, DWORZEC
ul. Piłsudskiego 105
50-085 Wrocław
tel.: 71 347 12 63