Mobilna gra miejska

Z okazji Święta Wrocławia oraz na zakończenie roku szkolnego Wydział Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia, Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu – Filia nr 58 Mediateka oraz wydawnictwo Debit, zapraszają rodziny z dziećmi w wieku 6-10 lat do udziału w grze miejskiej.

Fabuła gry oparta jest na seriach książek Joanny Krzyżanek o Kurze Adeli i kocie Papli. Gra miejska w bezpłatnej aplikacji ActionTrack.

lakat promujący grę JAK KURA ADELA ZGUBIŁA PARASOL. Tekst: mobilna gra miejska inspirowana książkami Joanny Krzyżanek o kurze Adeli i kocie Papli. Graj i wygrywaj nagrody! 24-27 czerwca.
Plakat gry: Na plakacie napis: Jak kura Adela zgubiła parasol.
Mobilna gra miejska inspirowana książkami Joanny Krzyżanek o kurze Adeli i kocie Papli.
Graj i wygrywaj nagrody! 24-27 czerwca.

Był początek lata

Wielkimi krokami zbliżały się wakacje. W ogrodzie Kury Adeli zakwitały kolejne kwiaty i drzewa. Na jabłoni ptaszki ćwierkały radośnie, czereśnie uśmiechały się do każdego odwiedzającego ogród. Maliny ochoczo uderzały brzuszkami o siebie i wtedy do kury przyszedł list. List kura znalazła w skrzynce na listy. Nie byłaby sobą, gdyby nie skomentowała tego faktu.
– Jaka śliczna koperta! Jest taka kolorowa.
Kiedy Adela podniosła kopertę, przeczytała: „Szanowna Kura Adela”.
– Moje kurze oczy mnie nie mylą. To jest list do mnie: „Uprzejmie zaprasza się Kurę Adelę do Wrocławia na Zjazd Postaci z Legend i Bajek. Oj, ko, ko, ko…  Muszę się spakować… Nawet kurczątka wiedzą, że pakowanie jest najważniejsze. Gdybym miała listę… Na pewno muszę zabrać do walizki „Wielką księgę krasoludków”, przecież to Wrocław. Spełnię swój kaprys, zabiorę też  tuzin tartaletek i odwiedzę znajomych. Bambosze, broszki, parasol…
I pojechała, tylko we Wrocławiu zgubiła ten parasol.
– Ku-ku-dag! – westchnęła kura… mój ulubiony, duży, piękny i kolorowy, a pora deszczowa tuż-tuż… Już się miała rozpłakać jak bóbr, gdy wpadł jej do głowy pomysł.  Zadzwonię do Kota Papli. Ten kuleczkowy potwór, co lubi wszystkie kule, kulki i kuleczki, pomoże mi na pewno!

Kura Adela odwiedziła wiele ciekawych miejsc we Wrocławiu i spotkała przy tym postaci z baśni, które również przyjechały do Wrocławia na Zlot. Razem z Kotem Paplą pójdźcie w jej ślady i pomóżcie Kurze Adeli w odnalezieniu parasola. Może zostawiała go u krasnali, może na mostku, może na daszku, a może przy fontannie?

Kura Adela pod parasolem

Czas trwania: około 60 min.
Termin: 24-27 czerwca, start godz. 17:00 przed wejściem do Mediateki (pl. Teatralny 5)
Odbiorcy: rodziny z dziećmi 6-10 lat
Nagrody: Wybranie zwycięzców nastąpi 28 czerwca na stronie wroclaw.pl oraz Mediateki. O wygranej decydować będzie najlepszy czas oraz punktacja za wykonanie zadań. Nagrodami są kamera GoPro, tablety i czytniki, gry planszowe, książki.

Szczegóły w regulaminie.

Data wydarzenia: 24.06-27.06.2021