plakat promujący grę JAK KURA ADELA ZGUBIŁA PARASOL. Tekst: mobilna gra miejska inspirowana książkami Joanny Krzyżanek o kurze Adeli i kocie Papli. Logotypy Miejska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu, wydawnictwo Debit, Mediateka, ActionTrack, Wrocław Miasto spotkań.

Tytuł: Jak kura Adela zgubiła parasol

Opis fabuły: Był początek lata. Wielkimi krokami zbliżały się wakacje. W ogrodzie Kury Adeli zakwitały kolejne kwiaty i drzewa. Na jabłoni ptaszki ćwierkały radośnie, czereśnie uśmiechały się do każdego odwiedzającego ogród. Maliny ochoczo uderzały brzuszkami o siebie i wtedy do kury przyszedł list. List kura znalazła w skrzynce na listy. Nie byłaby sobą, gdyby nie skomentowała tego faktu.
– Jaka śliczna koperta! Jest taka kolorowa.
Kiedy Adela podniosła kopertę, przeczytała: „Szanowna Kura Adela”.
– Moje kurze oczy mnie nie mylą. To jest list do mnie: „Uprzejmie zaprasza się Kurę Adelę do Wrocławia na Zjazd Postaci z Legend i Bajek. Oj, ko, ko, ko… Muszę się spakować… Nawet kurczątka wiedzą, że pakowanie jest najważniejsze. Gdybym miała listę… Na pewno muszę zabrać do walizki „Wielką księgę krasoludków”, przecież to Wrocław. Spełnię swój kaprys, zabiorę też tuzin tartaletek i odwiedzę znajomych. Bambosze, broszki, parasol…
I pojechała, tylko we Wrocławiu zgubiła ten parasol.
– Ku-ku-dag! – westchnęła kura… mój ulubiony, duży, piękny i kolorowy, a pora deszczowa tuż-tuż… Już się miała rozpłakać jak bóbr, gdy wpadł jej do głowy pomysł. Zadzwonię do Kota Papli. Ten kuleczkowy potwór, co lubi wszystkie kule, kulki i kuleczki, pomoże mi na pewno!
Kura Adela odwiedziła wiele ciekawych miejsc we Wrocławiu i spotkała przy tym postaci z baśni, które również przyjechały do Wrocławia na Zlot. Razem z Kotem Paplą pójdźcie w jej ślady i pomóżcie Kurze Adeli w odnalezieniu parasola. Może zostawiała go u krasnali, może na mostku, może na daszku, a może przy fontannie?

Organizatorzy: Grę stworzył zespół Mediateki we współpracy z Wydziałem Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia, oraz wydawnictwem Debit Gra powstała z okazji Święta Wrocławia oraz na zakończenie roku szkolnego.

Dla kogo: rodziny z dziećmi 6-10 lat

Miejsce startu: Mediateka, plac Teatralny 5

Kod QR:

Pobierz grę, skanując kod QR lub klikając na telefonie lub tablecie z zainstalowaną aplikacją ActionTrack w link Jak kura Adela zgubiłą parasol.