Stereotypowo Iran nie kojarzy się zbyt dobrze. Terroryści, bomba atomowa, zagrożenie dla Bliskiego Wschodu czy brak respektowania praw kobiet. Czy taka jest prawda? Czy może Iran/Persja to poezja, wielka historia, polskie wątki i najbardziej gościnni ludzie na świecie?

Przekonajmy się sami podróżując przez cały kraj autostopem (który podobno w Iranie nie istnieje!), od granicy z Armenią, przez Tabriz, Raszt, wybrzeże Morza Kaspijskiego, wielki Teheran po najwyższy szczyt Iranu i całego Bliskiego Wschodu – majestatyczny wulkan Demavend. Następnie przez irańskie pustynie i miasta Isfahan, Yazd i Shiraz, naszą podróż zakończymy na wybrzeżu Zatoki Perskiej.

Będzie dużo o ludziach, którzy są największym skarbem Iranu i którzy „nie odpuszczą” spotkanemu turyście. Bo Iran to miejsce, gdzie ciężko usiąść na ławce i po jednej minucie nie zostać zaczepionym przez przechodniów. O ludziach, którzy chcą zmienić postrzeganie ich kraju i wprost z ulicy zapraszają przybyszów z Europy pod swój dach.

W Iranie jest wszystko! Góry z lodowcami, wulkany, pola ryżowe i lasy deszczowe, depresje i pustynie z najgorętszymi miejscami na ziemi, czy miejsca gdzie ludzie urządzają pikniki… w strumieniach deszczu.

Zapraszamy na autostopową podróż przez niezwykły Iran!

Data wydarzenia: 15.10.2022

Godzina: 14:00

Adres:
Filia nr 58, MEDIATEKA
Plac Teatralny 5
50-051 Wrocław
tel.: 71 347 12 82, 71 347 12 68