Zapraszamy do obejrzenia zorganizowanej z okazji 100. rocznicy urodzin Tadeusza Różewicza wirtualnej wystawy „Tadeusz Różewicz – poeta obecny”.

O wystawie

Utwory Tadeusza Różewicza zostały przetłumaczone na 50 języków. Zaciekawiło nas w jakich miejscach na świecie są obecne, dlatego zaprosiliśmy do wspólnego tworzenia wystawy „Tadeusz Różewicz – poeta obecny” biblioteki, Instytuty Polskie i Ambasady RP.

Prosiliśmy o przysłanie fotografii przedstawiających wybrane książki Tadeusza Różewicza na tle architektury biblioteki lub wnętrz w których się znajdują.

Otrzymaliśmy odpowiedź z 36 bibliotek rozrzuconych po całym świecie. Mamy zdjęcia nie tylko z krajów europejskich, ale też z Nowej Zelandii, Brazylii, Argentyny, Kanady, USA, czy Izraela.

Książki zostały sfotografowane w miejscach, w których są obecne, m.in. w oryginalnej bibliotece w Sztokholmie, nad rzeką w Petersburgu, na schodach we Lwowie, na stole w la Caracas czy w Kurdybie, przed małymi i okazałymi bibliotekami i w ich wnętrzach.

Zapraszamy na wystawę

Zobacz wystawę w serwisie Genially.

kolorowe kropki na mapie świata i napis: "Tadeusz Różewicz-poeta obecny" - zdjęcia ze świata