Zapraszamy na inaugurację Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym FAMA (Filia nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Różewicza we Wrocław).

Znakomita sztuka żyje w naszych sercach, szczególnie ta, którą pamiętamy z książek lat dziecięcych. Do prac Teresy Wilbik wracają z sentymentem także rodzice, a nawet dziadkowie. A gdyby tak sztuka ambasadorki Festiwalu ożyła naprawdę? Gdyby wyszła nie tylko z kart książek, ale z regałów i na zewnętrznej ścianie biblioteki urządziła prawdziwe widowisko?

Słonie wuyświetlone na ścianie. Tekst: Otwarcie festiwalu Ojce i dziatki Mapping Na podstawie ilustracji Teresy Wilbik 01.06.2022 21:00 Fama Bolesława Krzywoustego 286, 51-0312 Wrocław. Logotyp festiwalu. Logotypy organizatorów i partnerów festiwalu.

Tego wieczoru obrazy Teresy Wilbik zatańczą w barwnym kolażu stworzonym przez artystów Intermediateki. Multumedialnemu pokazowi w reżyserii Anny Jowity Ciołkiewicz towarzyszyć będzie muzyka zespołu Dukt. Elektronicznym kompozycjom Erwina Jeneralczyka i Filipa Czaji akompaniować będzie skrzypek – Jakub Tadeusz Kubicki.

Uwaga: Dla najmłodszych uczestników wydarzenia niespodzianka! Z okazji dnia dziecka wszystkie dzieci zapisane na wydarzenie przez formularz, które pojawią się na mappingu, otrzymają książki w języku polskim lub ukraińskim.

Goście specjalni: Katarzyna Stanny
Wiek uczestników: 8+
Zapisy na stronie Festiwalu

Festiwal Ojce i Dziatki we Wrocławiu jest organizowany przez Fundację Czas Dzieci w partnerstwie z Miejską Biblioteką Publiczną im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu.

Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach Działania 2 „Poprawa dostępu do kultury i sztuki” Programu Kultura z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021.

Działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

Logotyp Funduszy Norweskich z napisem Iceland Liechtenstein Norway Grants Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Logotyp Wrocław Miasto spotkań, pod spodem napis Patronat Honorowy Prezydenta Wrocławia
Logotyp Ojce i Dziatki - Międzypokoleniowy Festiwal Literatury dziecięcej i logotyp Czas Dzieci Fundacja
Logotyp IBBY Polska Sekcja, Logotyp KOPD, Logotyp Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu, Stord Kulturhus, Ossolineum, Muzeum Pana Tadeusza, Fundacji Go'n'Act