Mediateka i Otwarte Opcje Fantastyczne zapraszają 18 marca 2023 r. od godz. 15.00 na sesje RPG i prelekcje na temat gier fabularnych. Przeżyj niezapomnianą przygodę, podróżując w kosmosie lub walcząc ze smokami czy kultystami przygotowującymi swoje mroczne rytuały. Zapraszamy osoby w wieku od 16 lat na każdym poziomie zaawansowania.

W tej edycji wspierają nas wydawnictwo Black Monk Games oraz sklep RGFK.

W czasie wydarzenia weźmiesz udział w sesji RPG, czyli w grze fabularnej (bez prądu i komputera). Wcielisz się rolę swojej postaci i razem z innymi graczami stworzysz wspólną historię. W każdej sesji będzie obecna osoba prowadząca rozgrywkę, czyli Mistrz Gry. To on opowie o świecie, w którym działają Wasze postacie, i będzie stawiać przed nimi kolejne wyzwania.

Co musisz ze sobą przynieść? Odrobinę wyobraźni! Przyda się też kartka lub zeszyt i długopis. Weź swoje kości, jeśli takie masz.

PRELEKCJE 15.00

Na prelekcje nie trzeba się zapisywać, wstęp jest wolny.

1. Zrozumieć bohatera – czyli kilka sposobów na ożywienie swoich postaci / prowadzi Mateusz „Mate” Sokólski.
  2. TTPRG vs Japonia / prowadzi Monika Złomaniec.
  3. RPG niejedno ma imię / prowadzi Andrzej Jarząbek.

SESJE 17.00

Zapisy na sesje przyjmujemy pod adresem mediateka@biblioteka.wroc.pl oraz telefonicznie pod numerem 71 347 12 68. Możesz zapisać się sam_a lub razem ze znajomymi. W zgłoszeniu należy podać:

• imiona zgłaszanych osób,
  • numer telefonu do każdej zgłaszanej osoby,
  • tytuł wybranej sesji.

Zgłoszenia bez wymaganych informacji nie będą rozpatrywane. Osoby niepełnoletnie prosimy o zawarcie tej informacji w zgłoszeniu – będzie potrzebna zgoda rodzica/opiekuna na udział w wydarzeniu.

1. Świątynia Wszechwiedzącego Oka / prowadzi Radosław Ganczarek / 4 osoby.
  2. Żniwiarze Diuny / Dawid „Avenilo” Szpyt / 3-4 osoby.
  3. Człowiek w Masce / Filip „Hagrid” Klich / 3-5 osób.
  4. Wybuchowa zagrywka / prowadzi Izabela „Lorien” Dachowska / 3-5 osób.
  5. Witamy w rzeźni! / prowadzi Marcin „Mobius” Myszkiewicz / 3-5 osób.
  6. Przyjęcie na Kryształowym Zamku / Wiktoria „Magini Wody” Jabłońska / 2-4 osób.
  7. Umarł król, niech żyje król! / Bartosz „Borysser” Wróbel / 2-6 osób.
  8. Słoneczny świat epickich przygód / Marcin „k-ppa” Kapuciński / 3-6 osób.

Szczegółowe informacje na temat każdej prelekcji i sesji będą publikowane w wydarzeniu na Facebooku.

Data wydarzenia: 18.03.2023

Filia nr 58, MEDIATEKA