Centrum Innowacji Przejście zaprasza na wystawę Katarzyny Bachmann-Kasenberg, absolwentki Politechniki Wrocławskiej. Obrazy można podziwiać na witrynach w bezpieczny sposób o każdej porze dnia, przechodząc przez podziemny tunel Przejścia Świdnickiego.

Jako mała dziewczynka urzeczywistniała swoje marzenia na czystych kartkach różowego zeszytu, który dzielił z nią każdy dzień. Pomagały jej w tym kolorowe kredki, niezastąpione przyjaciółki w długie popołudnia, kiedy czekała w świetlicy szkolnej na swoich Rodziców. Czasami malowała farbami zimowe obrazki na wielkiej szklanej szybie opartej o ścianę w kuchni.

Już od dziecka podobały jej się barwne nici i kolorowe motki wełny. Szyła szmaciane lalki i robiła małe wełniane kukiełki, którymi ozdabiała świąteczną choinkę.

Czas, który już jako mama spędzała ze swoimi dziećmi, wypełniony był rysunkami lalek, misów, samochodów i latawców. Dzieci upiększały je kolorami. Są to jedne z najmilszych i najcieplejszych wspomnień, jakie ma w swojej pamięci.

Teraz, kiedy dzieci dorosły, spędza wolny czas malując farbami akrylowymi.

W szkole bardzo pociągała ją geometria i twierdzenie Pitagorasa. Te matematyczne fascynacje przenosi na swoje obrazy – swobodnie, z fantazją…

Data wydarzenia: 24.08-15.09.2020

Filia nr 13, Centrum Innowacji PRZEJŚCIE