Przestrzeń dworca kolejowego we Wrocławiu dołączyła do największej na świecie gry terenowej. Od 11 stycznia 2024 roku także i tutaj czekają zagadki i ukryta skrytka geocache. Może jeden z punktów znajduje się w naszej bibliotece? Weź udział w zabawie i przekonaj się sam!

Geocaching to międzynarodowa gra z wykorzystaniem urządzeń mobilnych z systemem GPS (np. smartfonu). W najprostszej formie polega ona na odszukaniu zamaskowanej skrytki z pojemniczkiem (zwanej geocachem lub po polsku keszem) w oparciu o współrzędne. W środku znajduje się dziennik znalezisk (tzw. logbook), do którego należy się wpisać oraz odnotować znalezisko w specjalnej aplikacji mobilnej. Geocaching stanowi świetny pretekst do lepszego poznania swojego miasta lub odwiedzanych miejsc, a także zapewnia masę dobrej zabawy i satysfakcji.

Skrzynka w filii nr 12 na Dworcu Głównym:

na drewnianym stole leżą przedmioty związane z geocachingiem: żetony, ulotki, pudełka, latarka. W tle, za stołem, znajduje się stojak z drewnianymi pudełkami. Osoba siedząca przy stole jest częściowo widoczna, skupiona na przedmiotach na stole.

Adres:
Filia nr 12, DWORZEC
ul. Piłsudskiego 105
50-085 Wrocław
tel.: 71 347 12 63