Od 15 kwietnia do 11 lipca czytelniczki i czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. T. Różewicza we Wrocławiu mogą testować dostęp do platformy Flipster – bazy cyfrowych czasopism obcojęzycznych.

Kolekcja obejmuje 1201 tytułów podzielonych na ponad 50 kategorii. Platforma oferuje znane światowe tytuły oraz magazyny specjalizujące się w wąskich dziedzinach, w tym:

• czasopisma literackie (m.in. The New York Review of Books, Book Page, The American Poetry Review, London Magazine, Broken Pencil, Australian Book Review, Brick: A Literary Journal, World Literature Today)
  • czasopisma naukowe (m.in. Science, New Scientist, Wired, Psychologist, BBC Science Focus, Discover)
  • czasopisma newsowe i opiniotwórcze, związane ze społeczeństwem, polityką, biznesem i finansami (np. Newsweek, The New Yorker, TIME, Bloomberg, Foreign Policy, Education Week, Forbes, Fortune)
  • czasopisma rozrywkowe (m.in. People, Rolling Stone, Globe, Opera Canada, Total Film, Sight & Sound)
  • czasopisma lifestylowe, np. o wnętrzach, ogrodzie, kuchni, modzie (np. Elle, Vogue, Harper’s Bazaar, Veranda, Vegan Food & Living)
  • czasopisma o sztuce (np. American Fine Art, The Magazine Antiques, Country Living, Ceramics: Art & Perception, Visual Arts News).

Dostęp

• Flipster dostępny jest na urządzeniach stacjonarnych oraz poprzez aplikację mobilną.
  • Aby uzyskać dostęp, napisz e-mail na adres bibliotekarz@biblioteka.wroc.pl, podając podając numer swojej karty bibliotecznej (zwykłej, wgranej na UrbanCard lub do aplikacji Nasz Wrocław).
  • Dostęp będzie przyznawany czytelnikom nieposiadającym zadłużeń na koncie bibliotecznym.

Logowanie do platformy Flipster

logo Flipster