Filia nr 58, MEDIATEKA, Plac Teatralny 5

Uwaga!

O Mediatece

Kiedy powstała biblioteka…

Mediateka to filia Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu. Istnieje od 25 czerwca 2004 roku, a powstała dzięki projektowi Fundacji Bertelsmanna, ogromnemu wsparciu ze strony miasta Wrocław oraz zaangażowaniu wszystkich pracowników MBP.

Kiedy książka to za mało…

Jesteśmy pierwszą w Polsce biblioteką multimedialną – w naszych zbiorach znajdziesz nie tylko tradycyjne książki (nowości literatury pięknej, popularnonaukowej, duży zbiór komiksów i mang), ale też filmy (DVD i Blu-ray), płyty muzyczne, audiobooki oraz setki gier planszowych. Na miejscu skorzystasz z komputerów z dostępem do internetu (systemy Windows oraz MacOS) oraz zanurzysz się w świecie VR dzięki zestawom HTC Vive. Oprócz tego uzyskasz u nas dostęp do serwisu Academica i elektronicznych baz ebooków: Ibuk Libra oraz Ebsco. Sprawdź nasze nowości i katalog!

Kiedy chcemy zrobić coś wspólnie z Tobą…

Śledź Mediatekę na Facebooku i Instagramie i bądź na bieżąco – organizujemy wystawy, spotkania autorskie, mobilne gry miejskie, warsztaty oraz festiwale, np. Wrocławski Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza Równoleżnik Zero. Weź udział w bezpłatnych spotkaniach kawiarenki językowej Language Cafe. Wolontariusze – doświadczeni lektorzy lub native speakerzy – prowadzą tu zajęcia konwersacyjne doskonalące znajomość kilku języków. Polub Language Cafe na Facebooku!

Kiedy Ty chcesz coś zrobić wspólnie z nami…

Napisz do nas, zadzwoń, spotkaj się i opowiedz o swoich pomysłach i planach. Możemy zrobić coś razem! Chętnie angażujemy się w różne akcje społeczne i wydarzenia (np Żywa Biblioteka). Chcemy, aby przestrzeń Mediateki była wypełniona też Waszymi pomysłami.

Kiedy chcesz oddać książkę w środku nocy…

To żaden problem! Od strony ulicy Widok znajduje się trezor – niepozorne okienko w ścianie naszej biblioteki. Możesz tu wrzucić wszystkie pozycje wypożyczone w Mediatece (poza czasopismami i grami planszowymi). Jeśli termin zwrotu został przekroczony, opłatę możesz uregulować przy następnej wizycie (u nas, lub w dowolnej filii MBP).

Kiedy chcesz do nas dotrzeć…

Mediateka znajduje się w samym centrum Wrocławia: przy Placu Teatralnym, naprzeciwko Teatru Lalek i Parku Staromiejskiego, tuż obok ul. Świdnickiej i Opery Wrocławskiej. Dojechać do nas można komunikacją miejską. Najbliżej znajdują się przystanki OPERA i ŚWIDNICKA.

Można się pogubić? Nie! Zadzwoń do nas, odezwij się na Messengerze lub napisz e-mail. Pomożemy!