Filia nr 58, MEDIATEKA, Plac Teatralny 5

Uwaga!

Centrum Innowacji

Historia

Centrum Innowacji PRZEJŚCIE zostało otwarte 7 grudnia 2017 roku jako Filia nr 13 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu. Pierwotnie zlokalizowane było w przebudowanym Przejściu Świdnickim, ruchliwym trakcie komunikacyjnym w samym centrum miasta, kojarzącym się wrocławianom z happeningami Pomarańczowej Alternatywy.

W 2020 roku, decyzją Rady Miejskiej, Centrum Innowacji PRZEJŚCIE zostało przeniesione na poziom -1 budynku przy placu Teatralnym 5. Znajdowały się tu jednocześnie dwie biblioteki: Filia nr 13 i Filia nr 58, czyli Mediateka. W nowym wnętrzu zachowany został pierwotny, nowoczesny design Przejścia oparty na sześciokącie. Ważnym akcentem był tu logotyp Centrum Innowacji ułożony z chrobotka reniferowego, który nawiązywał do zielonych ścian – ważnego elementu aranżacji poprzedniej przestrzeni.

W 2023 roku Filie 13 i 58 zostały połączone. Wszystkie zbiory, także książki z zakresu nowych technologii i programowania, można znaleźć na poziomie 0. Na poziomie -1 znajduje się Centrum Innowacji. Możecie tu korzystać z sal warsztatowych i prelekcyjnych, kawiarenki internetowej, stanowisk VR i energorowerów.

Czekają Was:

  • spotkania z językami w ramach projektu Language Cafe,
  • sesje RPG,
  • zajęcia dla dzieci i młodzieży (w tym: edukacja biblioteczna, polonistyczna, technologiczna i ekologiczna z wykorzystaniem między innymi gier planszowych czy sprzętu komputerowego),
  • wystawy sztuki
  • oraz spotkania wokół książek i filmów.