Filia nr 13, Centrum Innowacji PRZEJŚCIE, ul. Świdnicka 19

Programowanie

Interesujesz się informatyką? Chcesz się nauczyć programować? Skorzystaj z naszej oferty! Kursy programowania poprowadzą dla Was edukatorzy:

• Liga Niezwykłych Umysłów,
  • CodersCrew.

Po ukończeniu warsztatów każdy uczestnik otrzyma imienne zaświadczenie i ścieżkę rozwoju wraz z materiałami edukacyjnymi do dalszej nauki.

Programowanie z Ligą Niezwykłych Umysłów

Oferta Centrum wpisuje się w projekt Wrocław Koduje 2.0, w ramach którego Wrocław, jako jedyne miasto w Polsce, zapewnia uczniom wszystkich szkół dostęp do internetowej platformy do nauki praktycznego programowania: Liga Niezwykłych Umysłów. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Ligi Niezwykłych Umysłów.

SQL – level 1

• koszt: 129 złotych
  • zapisy pod adresem mailowym przejscie@biblioteka.wroc.pl

Zakres kursu: wprowadzenie do baz danych, wyszukiwanie danych, sortowanie, warunki, grupowanie, operatory, wprowadzanie danych, modyfikowanie danych, usuwanie danych, tworzenie tabel, modyfikowanie tabel, usuwanie tabel, łączenie tabel.

SQL – level 2

• koszt: 199 złotych
  • zapisy pod adresem mailowym przejscie@biblioteka.wroc.pl

Zakres kursu: funkcje związane z łańcuchami znaków; funkcje związane z wartościami liczbowymi i operacjami arytmetycznymi; łączenie tabel: polecenia JOIN, LEFT JOIN, UNION, UNION ALL; indeksowanie tabel; podstawy normalizacji baz danych; podstawy projektowania i tworzenia baz danych.

Python – level 1

• koszt: 129 złotych
  • zapisy pod adresem mailowym przejscie@biblioteka.wroc.pl

Zakres kursu: Zakres kursu: zmienne i typy danych, podstawowe operacje wejścia / wyjścia, łańcuchy tekstowe, operatory arytmetyczne, wyrażenia, instrukcje warunkowe, pętle, sekwencje danych w Pythonie, słowniki.

Python – level 2

• koszt: 199 złotych
  • zapisy pod adresem mailowym przejscie@biblioteka.wroc.pl

Zakres kursu: praca z plikami, wstęp do programowania zorientowanego obiektowo: tworzenie klas, metod i obiektów, konstruktory, atrybuty i metody statyczne, hermetyzacja, atrybuty i metody prywatne, kontrola dostępu do atrybutów klasy.

Do samodzielnej nauki: dostęp do zadań realizowanych w czasie kursów na platformie LNU w dowolnym czasie w Centrum Innowacji PRZEJŚCIE.

Warsztaty programowania CodersCrew

• zapisy pod adresem mailowym przejscie@biblioteka.wroc.pl

Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy kariera programisty jest dla Ciebie właściwym wyborem, już niedługo będziesz miał okazję to sprawdzić. W ramach warsztatów prowadzonych przez CodersCrew zyskasz szansę poznania najpopularniejszego języka programowania, jakim jest JavaScript.

W ramach warsztatów:

1. Opowiemy, co dokładnie kryje się pod hasłami, takimi jak “programowanie”, czy “skrypt”.
  2. Pokażemy, gdzie szukać pomocy w przypadku “nierozwiązywalnych” błędów w kodzie.
  5. Przejdziemy wspólnie przez wszystkie warstwy abstrakcji (złożoności), które pojawiają się w większości języków programowania, w tym: zmienne, instrukcje warunkowe, pętle, tablice, obiekty, funkcje oraz klasy.
  7. Rozwiążemy wspólnie kilka zadań z ogólnopolskiej olimpiady informatycznej.
  10. Uświadomimy Ci, że prawie wszystko jest obiektem i powiemy, jak wiele dzięki temu zyskujemy.
  11. Powiemy, jak korzystać z cudzego kodu w celu rozwiązywania swoich problemów oraz jak tego nie robić.
  12. Przedstawimy Ci dalszą ścieżkę nauki JavaScriptu oraz udostępnimy materiały, dzięki którym będziesz mógł samodzielnie opanować ten język na wyższym poziomie.

Podstawy HTML i CSS

• zapisy pod adresem mailowym przejscie@biblioteka.wroc.pl

Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się, w jaki sposób tworzone są strony internetowe już niebawem będziesz mógł się o tym przekonać w praktyce. W ramach warsztatów prowadzonych przez CodersCrew poznasz podstawy dwóch języków wykorzystywanych na każdej stronie internetowej. Dodatkowo wspólnie z prowadzącymi stworzysz na nich swoją unikalną i interaktywną wizytówkę, którą następnie opublikujesz w sieci.

W ramach warsztatów:

1. Odpowiemy na pytanie, czym nauka języków programowania różni się od nauki języków obcych.
  3. Zaprezentujemy koncepcje, takie jak model pudełkowy i kaskadowość CSS.
  4. Przedstawimy, w jaki sposób CSS wykorzystuje selektory do łączenia się z HTML-em.
  5. Omówimy sposoby zapisu kolorów oraz pokażemy, w jaki sposób zmieniać je z poziomu CSS-a.
  6. Wymienimy najczęściej używane w HTML-u tagi oraz zaprezentujemy każdy z nich na praktycznym przykładzie.
  7. Opowiemy o możliwościach, jakie daje CSS w przypadku stylowania tekstu.
  8. Zakodujemy wspólnie prostą, interaktywną stronę wizytówkę i opublikujemy ją w sieci.
  9. Dołączymy do projektu zestaw ponad 1 000 różnorodnych ikon z wykorzystaniem Font Awesome.
  10. Przyłączymy do projektu jeden z setek fontów oferowanych przez Google.
  11. Wytłumaczymy, czym są i jak działają znaki specjalne.
  12. Pokażemy, czym jest i jak działa flexbox.
  13. Dodamy do kodu własne animacje z wykorzystaniem @keyframes.

W ramach warsztatów:

1. Opowiemy czym jest node.js i do czego przydaje się w pracy frontend developera.
  2. Pokażemy, jak szybko i bezboleśnie rozbudowywać swój projekt o zewnętrzne biblioteki z wykorzystaniem npm.
  3. Zaprezentujemy możliwości takich narzędzi jak Webpack oraz Babel.
  5. Wyjaśnimy, czym są zdarzenia i jak je obsługiwać.
  6. Wprowadzimy cię w tajniki programowania obiektowego.