Biblioteka wraca na Sołtysowice! Na otwarcie Filii nr 19 przy ulicy Sołtysowickiej 29H zapraszamy już 24 listopada 2022. Na Czytelników i Czytelniczki czeka biblioteka wspaniale wyposażona w książki dla najmłodszych, literaturę dla dorosłych, beletrystykę, a także gry planszowe, audiobooki i komiksy.

Otwarcie Filii nr 19

W ostatnich kilku latach struktura osiedla Sołtysowice wyraźnie się zmieniła w wyniku oddania do użytku bloków przy nowo powstałych ulicach Rafała Wojaczka, Lothara Herbsta, a także budowy nowych bloków mieszkalnych przy ulicy Sołtysowickiej, Przejazdowej i alei Poprzecznej. Osiedle nadal gwałtownie się rozwija, przybywa mieszkańców, dlatego tym wyraźniej widać brak instytucji o charakterze kulturalnym. Ta sytuacja zmieni się już 24 listopada. Wtedy przy ulicy Sołtysowickiej 29H zostanie otwarta nowa Filia nr 19 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Różewicza.

Co wypożyczyć w Filii nr 19?

W nowej bibliotece znajdzie się docelowo około 15 000 książek. Będą to książki dla najmłodszych czytelników, książeczki-zabawki, picturebooki, opowiadania dla dzieci, powieści dla młodzieży. Czytelnicy i czytelniczki znajdą tam również literaturę piękną dla dorosłych i reportaże. Nie zabraknie też pozycji naukowych i książek do nauki języków dla osób w każdym wieku. Wśród zbiorów będą także audiobooki oraz gry planszowe. Filia będzie też posiadała specjalny zbiór książek o tematyce ekologii, praw zwierząt, wegetarianizmu i weganizmu.

Jak skorzystać z biblioteki?

Z biblioteki będzie można skorzystać, używając karty bibliotecznej wspólnej dla wszystkich filii MBP im. T. Różewicza we Wrocławiu. Oczywiście czytelnicy będą także mieli możliwość zarządzania swoim kontem bibliotecznym, wyszukiwania zbiorów w katalogu i samodzielnego przedłużania terminów ich zwrotu. Z myślą o osobach, które pracują poza osiedlem, trzy razy w tygodniu biblioteka będzie otwarta do godziny 19, filia będzie także czynna w 1. i 3. sobotę miesiąca.

Dla nowych czytelników powstanie mobilny przewodnik po bibliotece w aplikacji ActionTrack. Dzięki temu będzie można w wygodny sposób, za pomocą swojego telefonu, poznać ofertę biblioteki, rozmieszczenie działów i zasady funkcjonowania.

Filia nr 19 jako miejsce spotkań

Planujemy, że biblioteka stanie się miejscem spotkań, otwartym na potrzeby środowiska lokalnego. Pomoże w tym nowoczesne, atrakcyjne wizualnie wnętrze, pozbawione barier architektonicznych, z wydzielonymi przestrzeniami dla dzieci, młodzieży, czytelników, którzy chcą się spotkać i porozmawiać. Zapraszamy zatem do odwiedzania biblioteki nie tylko po to, by skorzystać z jej zbiorów, ale i po to, by spotkać się z innymi i miło spędzić czas.

Do rozświetlonej biblioteki podchodzą wieczorem mama z dzieckiem.

Najbliższe wydarzenia:

Wstęp wolny, bez zapisów. Aby wziąć udział w grach, trzeba tylko mieć telefon lub tablet z dostępem do internetu oraz zainstalowaną aplikacją ActionTrack (do pobrania na systemy Android i IOS).

Data wydarzenia: 24.11.2022

Adres:
Filia nr 19
ul. Sołtysowicka 29 h
51-168 Wrocław
tel.: 886 038 110