Biblioteka wróciła na Sołtysowice! Zapraszamy do Filii nr 19 przy ulicy Sołtysowickiej 29H. Na Czytelników i Czytelniczki czeka biblioteka wspaniale wyposażona w książki dla najmłodszych, literaturę dla dorosłych, beletrystykę, a także gry planszowe, audiobooki i komiksy.

Otwarcie Filii nr 19

W ostatnich kilku latach struktura osiedla Sołtysowice wyraźnie się zmieniła w wyniku oddania do użytku bloków przy nowo powstałych ulicach Rafała Wojaczka, Lothara Herbsta, a także budowy nowych bloków mieszkalnych przy ulicy Sołtysowickiej, Przejazdowej i alei Poprzecznej. Osiedle nadal gwałtownie się rozwija, przybywa mieszkańców, dlatego tym wyraźniej widać było brak instytucji o charakterze kulturalnym. Ta sytuacja zmieniła się 24 listopada 2022. Wtedy przy ulicy Sołtysowickiej 29H otworzyliśmy nową Filię nr 19 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Różewicza.

Co wypożyczyć w Filii nr 19?

W nowej bibliotece znajduje się około 15 000 książek. Są to książki dla najmłodszych czytelników, książeczki-zabawki, picturebooki, opowiadania dla dzieci, powieści dla młodzieży. Czytelnicy i czytelniczki znajdą tam również literaturę piękną dla dorosłych i reportaże. Nie zabrakło też pozycji naukowych i książek do nauki języków dla osób w każdym wieku. Wśród zbiorów są także audiobooki oraz gry planszowe. Filia będzie też posiadała specjalny zbiór książek o tematyce ekologii, praw zwierząt, wegetarianizmu i weganizmu.

Jak skorzystać z biblioteki?

Z biblioteki można skorzystać, używając karty bibliotecznej wspólnej dla wszystkich filii MBP im. T. Różewicza we Wrocławiu. Oczywiście czytelnicy mają także możliwość zarządzania swoim kontem bibliotecznym, wyszukiwania zbiorów w katalogu i samodzielnego przedłużania terminów ich zwrotu. Z myślą o osobach, które pracują poza osiedlem, trzy razy w tygodniu biblioteka jest otwarta do godziny 19, filia będzie także czynna w 1. i 3. sobotę miesiąca.

Oferta

W czwartki zapraszamy na spotkania dla dzieci! Co czwartek o 17:30 odbywają się spotkania dla dzieci w wieku około 3-6 lat. Podczas spotkań czytamy, bawimy się, uczymy się angielskiego i robimy prace plastyczne, a we wszystkim towarzyszy nam leniwiec Lagun.

Grupy przedszkolne i klasy szkolne zapraszamy do udziału w ciekawych lekcjach bibliotecznych. Do wyboru jest wiele intersujących tematów, na przykład pierwsza wizyta w bibliotece, ciekawostki o zwierzętach, spotkania z folklorem i zwyczajami, wyszukiwanie informacji i escape room w bibliotece.

Do rozświetlonej biblioteki podchodzą wieczorem mama z dzieckiem.

Filia nr 19 jako miejsce spotkań

Planujemy, że biblioteka stanie się miejscem spotkań, otwartym na potrzeby środowiska lokalnego. Pomoże w tym nowoczesne, atrakcyjne wizualnie wnętrze, pozbawione barier architektonicznych, z wydzielonymi przestrzeniami dla dzieci, młodzieży, czytelników, którzy chcą się spotkać i porozmawiać. Zapraszamy zatem do odwiedzania biblioteki nie tylko po to, by skorzystać z jej zbiorów, ale i po to, by spotkać się z innymi i miło spędzić czas.

Data wydarzenia: 24.11.2022

Adres:
Filia nr 19
ul. Sołtysowicka 29 h
51-168 Wrocław
tel.: 886 038 110