Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki od kilku lat z powodzeniem promuje czytelnictwo wśród dzieci i z pomocą książek burzy mury generacyjne, pomaga spędzać wspaniały, rodzinny czas.

Wśród lokalizacji wydarzeń festiwalu w sześciu polskich miastach nie mogło zabraknąć Miejskiej Biblioteki Publicznej im. T. Różewicza we Wrocławiu.

Dołączcie do nas 15 czerwca w filii nr 22 przy ul. Chociebuskiej 8-10 by przy kreatywnych warsztatach plastycznych porozmawiać o marzeniach i relacjach z innymi osobami, stworzyć własną orkiestrę i założyć własny dziki plac zabaw. Zajęcia poprowadzą autorki: Anna Paszkiewicz i Dominka Czerniak-Chojnacka oraz ilustrator Przemek Liput.

Pełen program festiwalu oraz zapisy na zajęcia dostępne są na stronie Festiwal we Wrocławiu | Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Ojce i Dziatki w Bibliotece

Jesteśmy różni jak dwie krople wody. Razem tworzymy ocean – warsztat z Anną Paszkiewicz

15.06 | 10:00-11:00 | wiek : 6+

Podczas warsztatów z Anną Paszkiewicz poznacie losy bohaterów książki „Idea”. Ale nie tylko! Porozmawiamy również o swoich marzeniach, o budowaniu mostów pomiędzy ludźmi-wyspami i o tym, że nic nie zastąpi czasu spędzonego razem. Upleciemy niezwykłą linę, by uratować tonącego przyjaciela, ugasimy pożar na jednej z wysp i zbudujemy most na wodzie. Na koniec stworzymy własny archipelag wysp. Bądźcie z nami!

Trutu! Trutu! – tworzymy orkiestrę z Dominiką Czerniak-Chojnacką

15.06 | 11:30-13:30 | wiek: 4+

Będzie to warsztat pełen kolorów i dźwięków! Zapraszamy wszystkie dzieci z opiekunami, aby stworzyły razem z nami jedyną w swoim rodzaju orkiestrę. Powstaną zupełnie nowe instrumenty, a własnoręczne stworzone klarneto-trąbko-puzony każdy będzie mógł zabrać do domu. Gdy już będą instrumenty, zorganizujemy improwizowany koncert. Tak! Pani Dominika Czerniak- Chojnacka wcieli się w dyrygentkę!

Na pewno zapytacie: Co z publicznością?! Ależ będzie! Będą nią rodzice, dziadkowie i babcie. Ależ to będzie uczta!

Nie tylko place zabaw – warsztaty z Przemkiem Liputem

15.06 | 14:00-15:30 | wiek: 6-8 lat

Czy zgadzacie się ze zdaniem, że najlepszym placem zabaw jest ten naturalny – pełen zieleni, krzewów i drzew? Niestety nie zawsze możemy liczyć na zieleń w mieście, dlatego czasami potrzebujemy założyć taki dziki plac zabaw samodzielnie. Chcielibyście spróbować? Podczas warsztatów ulepimy z gliny, ziemi oraz nasion różnych kwiatów – swoje własne bomby nasienne. Inspiracją dla tego pomysłu jest książka Joanny Guszty i Przemysława Liputa Nie tylko place zabaw! To książka o tym jak różnorodne mogą być place zabaw i jak czasem – o dziwo – niewiele potrzeba by je stworzyć (wiedzą o tym doskonale dzieci z całego świata!). To jak – gotowi na zabawę?

Data wydarzenia: 15.06.2024

Godzina: 10:00