Kreatywnie i ekologicznie.

Z okazji Dnia Dziecka, 28 maja zapraszamy na kreatywne warsztaty w naszym Eko-Spocie.

Partnerem wydarzenia jest firma ECOSPA oferująca surowce kosmetyczne, półprodukty i inne składniki do produkcji ekologicznych kosmetyków.

napis eco spa do it yourself

ECOSPA to polska marka działająca od 2006 roku. Umożliwiamy tworzenie własnych, zdrowych, naturalnych i bezpiecznych kosmetyków. Sprowadzamy najlepsze surowce z całego świata. W naszej ofercie posiadamy kilkaset składników naturalnego pochodzenia oraz udostępniamy bazę własnoręcznie przetestowanych receptur na kosmetyki DIY.

Do It Yourself  to najważniejsze hasło ECOSPA, polskiej marki działającej na rynku kosmetycznym od 2006 roku. W ofercie znajdziecie kilkaset surowców do robienia naturalnych i domowych kosmetyków. ECOSPA udostępnia darmową bazę recepturową, która pomoże Wam w tworzeniu wszelakich kremów, balsamów, mydeł czy kuli do kąpieli!

PROGRAM WYDARZEŃ PODCZAS DNIA DZIECKA Z ECOSPA:

Warsztaty mydlarskie. Opowieści o mydle i myciu | 10:00-11:30 | 12:00-13:30

Ilość uczestników: 10 osób w każdej grupie
Odbiorcy: 7+
Zapisy: przez formularz zgłoszeniowy

Opis:
Zajęcia przeniosą uczestników w pachnący, mydlany świat, przybliżą niezwykłą historię kostki mydła i higieny człowieka. Uczestnicy, pod okiem wykwalifikowanej specjalistki, wykonają mydełka z baz mydlanych suszu kwiatowego i barwników, będą eksperymentować z formą, kolorem, kształtem, fakturą i zapachem.
Podczas warsztatów zostaną wykorzystane produkty z oferty ECOSPA.

Warsztaty tworzenia świec sojowych | 14:00-15:00

Ilość uczestników: 10 osób
Odbiorcy: 7+
Zapisy: Brak miejsc, możliwość zapisu na listę rezerwową.

Opis:
Podczas warsztatów uczestnicy poznają tajniki tworzenia świec sojowych i krok po kroku wykonają je pod okiem instruktorki. Dowiedzą się również, dlaczego warto wybierać woski naturalne i czy paląca się klasyczna świeca parafinowa rzeczywiście wydziela szkodliwe opary.

Zajęcia zostaną wzbogacone o wiele ciekawostek m.in. dotyczących palenia świec i wykorzystania świec sojowych do masażu. Podczas warsztatu zostaną wykorzystane 100% roślinne, naturalne, wegańskie, biodegradowalne i najlepszej jakości woski sojowe do świec z oferty ECOSPA.

Prowadząca: dr inż. Beata W. Domagalska

Absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej, dwukrotna stypendystka MEN za osiągnięcia badawcze. Od 2000 roku doktor nauk chemicznych, a przez kolejne lata pracownik naukowo – dydaktyczny na Wydziale Chemii Politechniki Wrocławskiej oraz w Wyższej Szkole Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia. Od 2018 wykładowca Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.

Obecnie prowadzi własną działalność, w ramach której organizuje szkolenia z zakresu chemii kosmetycznej i wyrobów chemii gospodarczej oraz projektuje i optymalizuje nowe receptury kosmetyków i wyrobów chemii gospodarczej. Aktywnie działa na rzecz popularyzacji wiedzy wśród dzieci i młodzieży.

Jest autorką książek: “Surfaktanty (środki powierzchniowo czynne) i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych” oraz  „Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych”, które dostępne są w księgozbiorze filii nr 58 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu, oraz współautorką wielu publikacji w czasopismach naukowych, komunikatów na konferencjach krajowych i międzynarodowych oraz patentu.

Więcej informacji na Instagramie i Facebooku badaczki.

logo książka i napisy nauka kariera wiedza bewude beata domagalska szkolenia i recepturowanie

Adres:
Filia nr 13, Centrum Innowacji PRZEJŚCIE