Kamil Siudziński

Od 5 marca w Centrum Innowacji Przejście będziemy prezentować najnowsze prace wrocławskiego artysty Kamila Siudzińskiego, który bawi się konwencją, tworzy sztukę podobną do tej generowanej cyfrowo. Inspiruje się trendami w architekturze wnętrz, naturą, dlatego jego obrazy naturalnie dopełniają kreowaną przestrzeń, są świeże, energetyzujące, przyjemne wizualnie. Kamila w ubiegłym roku gościliśmy dwukrotnie. Ostatnia wystawa tego artysty, którą można było oglądać w Centrum Innowacji w czerwcu, prezentowała miejską dżunglę – czyli klimatyczne wrocławskie grafiki. Była przygotowana specjalnie z okazji Święta Wrocławia.

Dżungla i tęsknota za podróżowaniem

W marcu również pojawi się DŻUNGLA, ale będzie bardziej egzotycznie. W witrynach będzie można obejrzeć 14 grafik wykonanych tuszem (czarnym i białym) z dodatkiem farb akrylowych na papierze i dwa obrazy na płótnie 60x80cm. Będą to prace inspirowane botanicznymi fotografiami i rycinami z wiekowych ksiąg botanicznych, wykonywane tuszem, skontrastowane z realistycznymi rycinami zwierząt. Pojawią się palmy, papugi, małpy i… nuta tęsknoty za egzotycznymi podróżami.

Nawiązanie do Równoleżnika Zero

Tak się składa, że wystawa ta wpisuje się w klimat festiwalu RÓWNOLEŻNIK ZERO i stanowi niejako jego kontynuację. W Przejściu Świdnickim będzie można zobaczyć ją pierwszy raz i na wyłączność. Będzie to wystawa nieoczywista, wyjątkowa. Oprócz obrazów pojawią się książki z rycinami i różne atrybuty kojarzące się z podróżami. Centrum Innowacji na chwilę zamieni się w DŻUNGLĘ.

Data wydarzenia: 05.03-31.03.2021

Godzina: całą dobę